MENU
klinika
Këto 3 maska janë zgjidhja!

Ju kanë lodhur shenjat e akneve?

Nga gërryerja e zorrëve tek...

Soda e bukës shkakton disa probleme në aparatin tretës

Shumë njerëz e mbështesin bikarbonatin e natriumit, ose sodën, si një trajtim të efektshëm për...

Higjiena orale dhe rreziqet

Zbulohet shkaku kryesor i rrezikut të Pneumonisë

Pneumonia është një nga vrasësit më të këqij për njeërzit e moshuar duke u renditur...

Efekte të forta në organizëm

Kura 5-ditore me mjaltë dhe hudhra

Kohët e fundit, jeta është bërë shumë e shpejtë, ashtu si ushqimet. Ky ritëm është...

Ekspertët japin përgjigje

Përse trupi kërkon më shumë ushqim në dimër?!

Trupi i njeriut është në gjendje të flasë e të shprehet qartë për atë që...

Nuk mund të trajtohet

Pas diagnozës me hemofili, Leandi u përkeqësua…

Leandi ka hemofili, një gjendje mjekësore në të cilën aftësia e gjakut për tu mpiksur...

Ja cili ilaç është

Përdoret për acidin e urinës, por kuron dhe sëmundjet e veshkave

Një ilaç që përdoret zakonisht për të trajtuar acidin e tepërt të urinës mund të...

Trajtimi i tumoreve

Kujdes nga kjo sëmundje, brenda një jave…

Sindroma tumoriale e lizës (lizë quhet shpërbërja e një qelize , këputjen e murit të...

Studimi më i ri

Obeziteti forcon efektivitetin e terapisë të kancerit të mushkërive

Obeziteti është rrallë një mik për shëndetin, por në një kontekst mjekësor mund t’u japë...

Dëllinja e zezë bima magjibërëse

Si të përgatisni kurën për pastrimin rrënjësor të mushkërive

Dëllinja është një nga pemët me shtat mesatar më të rritura në Evropë dhe veçanërisht...

A mund ta marrin këtë virus të moshuarit?

Mbesa ime u diagnostikua me mono, por ka një problem…

Ne duhet të bëjmë dallimin midis sëmundjes, mononukleozës (mono) dhe virusit që më së shpeshti...

Historia e Sarës

Të jetosh me sindromën e trashëguar të kancerit të gjirit

Si një 36-vjeçare pa histori familjare të kancerit të gjirit, unë nuk u shqetësova fillimisht...

Reklama