MENU
klinika
As më shumë e as më pak!

Ky është orari i saktë që duhet të flini përditë!

Ndiqni këshillat e Borës!

Vura re që ecja më dha më shumë energji!

Bora bën ecje cdo ditë dhe kjon i jep asaj vetëbesim. “Një mik i imi...

Çfarë duhet të dini?

Ekspozimi i diellit, lëkura dhe problemet e zakonshme

Shumë kohë në diell është e lidhur me gjithçka, nga djegiet nga dielli deri tek...

Ja cfarë duhet të bëni!

Si ta kuptoni nëse foshnja juaj ka dhimbje në vesh?

Fillimi i dimrit shpesh nënkupton pjesën më të keqe të sezonit të ftohjes dhe gripit,...

Ndikon në mbipeshën e fëmijëve

Sheqeri i lartë në gjak gjatë shtatëzanisë? Bëni kujdes!

Sheqeri i lartë në gjak gjatë shtatëzanisë rrit shanset për diabetin e nënës tip 2...

Kujdes me këto foshnje!

Kush rrezikohet nga deformimi i kockave të legenit!

Kockat në legen mund të zhvillohen gabimisht gjatë lindjes. Në displazinë zhvillimore, që quhej më...

Mësoni shkakun!

Zhvendosje apo shtrembërim i gishtave?

Zhvendosjet e gishtave ndodhin kur kockat e gishtërinjve lëvizin jashtë pozicionit të tyre normal. Shumica...

Mësoni shkakun!

Ndjenjë gërvishtëse? Keni diçka në s

Çfarë është syri i thatë? Sëmundja e syve të thatë, ose syri i thatë, ndodh...

Historia e Tonit

“U zgjova dhe qepalla e majtë më ishte fryrë”

Syri i thatë mund të jetë frustrues dhe i pakëndshëm. I  patrajtuar, mund të shndërrohet...

Kremi mbrojtës nuk mjafton!

4 faktorë që na ekspozojnë ndaj kancerit të lëkurës

Gjatë sezonit të verës, të gjithë tundohemi për një trup ngjyrë çokollatë dhe shpesh harrojmë...

Kujdes!

Nëse keni këtë problem, kontrollohuni urgjentisht!

Endofalmitisi është infeksion brenda syrit. Është një urgjencë mjekësore. Kirurgjia në sy, dëmtimi i syrit...

Përgjigjen mjekët!

Pse femrat kanë më shumë pasoja pas një goditje?

Pas një goditje në tru, gratë dihet se kanë një jetë më të keqe të...

Reklama