MENU
klinika
Kur duhet të shkoj tek një mjek?

Çfarë e shkakton humbjen e flokëve?

Historia e Anit

Në fillim është e frikshme, por duhet ta dini këtë!

Djali i Anit vuan nga çrregullim bipolar. Ajo foli për ne për rrugëtimin e familjes...

10 super ushqimet që mbrojnë trupin

Nga shëndeti i zemrës tek problemet me kockat

Të ushqyerit shëndetshëm është një sfidë e përditshme sa e përgjithshme, me të cilën më...

Mësoni arsyen!

Përse gratë që ushqejnë me gji duhet të përdorin gjethet e lakrës

Pas lindjes, një grua zakonisht shqetësohet për ushqyerjen me gji. Si nënë e re, ju...

Mësoni simptomat!

Çfarë është çrregullimi i ripërtypjes?

Çrregullimi i ripërtypjes është një çrregullim i ngrënies që bën që njerëzit të ripërtypin ushqimin...

Ç'duhet të dini për të?

Çfarë është bulimia? Sa e rrezikshme është?

Bulimia është një sëmundje e ngrënies në të cilën ju hani shumë ushqime në të...

Historia e Nikut

“Dije që akoma je në kohë të bësh gjithçka që do”

Niku, tani 24 vjeç, u diagnostikua në moshën 13 vjeç me diabet të tipit 1...

Këshilla për stilin e jetesës

Ju ose një anëtar i familjes mund të keni diabet të tipit 2?

Shumë njerëz në vendin tonë ka diabet të tipit 2. Cfarë është më befasuese? Gati...

Ndihmon të humbisni disa kile të tepërta

Kjo limonadë lehtëson dhimbjen e kyçeve, inflamacionin…

Trupi ynë përbëhet nga 60% ujë, kështu që ne duhet të pimë shumë ujë në...

Mësoni si ti trajtoni!

Komplikimet pas trajtimit të dhëmbëve

Disa probleme dentare kërkojnë trajtim të shpejtë për të lehtësuar sikletin dhe minimizuar dëmtimin e...

Çfarë duhet të dini dhe si të mbroheni?

Rreziku i zhvillimit të infeksioneve në spitale

Njerëzit që pranohen në spital janë në rrezik për të marrë një infeksion atje. Infeksione...

Rastet kur ndodh

Nën ushqyerja dhe pasojat e dëmshme shëndetësore

Nën ushqyerja mund të rezultojë nga mos konsumimi i ushqimit të mjaftueshëm ose pamjaftueshmëria e...

Reklama