MENU
klinika
Ja çfarë thonë mjekët

Si ndikojnë nyjet limfatike në përhapjen e kancerit?

Cilat janë efektet anësore?

Terapia për leuçeminë akute: Si funksionon?

Hulumtimi inovativ i ka ndihmuar mjekët të mësojnë më shumë se si rriten qelizat e...

Studimet

A janë më të zgjuara foshnjat që ushqehen me gji?

Ka shumë përfitime të njohura të ushqyerjes me gji. Megjithatë, ka ende shumë debate nëse...

Mësojeni...

Marijuana dhe ankthi: Kombinim i mirë apo jo?

Shumë njerëz e konsiderojnë marijuanën të dobishme për ankthin. Një sondazh kombëtar i vitit 2017...

Tetakromacia

Pse disa njerëz arrijnë të dallojnë më shumë ngjyra se të tjerët?

Çfarë është tetrakromacia? Sytë kanë përbërës të quajtur shufra dhe kone që ju ndihmojnë të...

Arsyeja

A duhet t’i përfshini peptidet në kujdesin e lëkurës?

Çdo ditë, duket sikur ka një përbërës të ri të modës për kujdesin e lëkurës...

Arsyeja

Prehipertensioni: Pse nuk duhet injoruar?

Prehipertensioni ndodh kur presioni i gjakut është i lartë, por jo aq i lartë sa...

A është i sigurt për foshnjën?

A mund të ha ushqime pikante gjatë ushqyerjes me gji?

Keni konsumuar ushqime pikante për darkë dhe tani fëmija është i shqetësuar dhe duke qarë....

Disa këshilla praktike

Si të përshpejtoni metabolizmin!

Rritja e metabolizmit është arma fituese kundër kilogramëve të tepërt. Ne duhet të përpiqemi të mbajmë...

Trajtimi i hirsutizmit

Cilat janë shkaqet e qimeve të tepërta në fytyrë tek gratë?

Hirsutizmi, i cili shkakton rritje të tepruar të flokëve tek gratë, zakonisht shkaktohet nga një...

Mësoni arsyet!

Pse më bie flokët rreth vijës së kokës?

Rënia e flokëve rreth vijës së kokës mund të fillojë të zhvillohet tek meshkujt me...

Gjithçka që duhet të dini!

A është sëmundja Bowen një formë e hershme e kancerit të lëkurës?

Sëmundja Bowen është një formë e hershme e karcinomës së qelizave skuamoze (SCC), një lloj...

Reklama