MENU
klinika
Përhapja

Alergjitë e syve, shkaqet dhe simptomat

Pasojat në organizëm

Enët plastike përmbajnë elementë të rrezikshëm kimik

Bisfenol A (BPA) është një kimikat i prodhuar në sasi të mëdha për përdorim, kryesisht...

Rezultatet

Doni të testoni metabolizmin e trupit? Analiza që duhet të bëni!

Paneli bazë metabolik është një grup testesh gjaku që jep informacion në lidhje me metabolizmin...

Këshilla

Molla të dobëson, por nëse e tepron atëherë …

Të gjithë kemi dëgjuar të thuhet se molla të ndihmon të dobësohesh dhe kryesisht molla...

Kujdes!

Dhimbje të forta në gjoks? Ja se çfarë tregojnë…

Sa herë që keni dhimbje në gjoks, sidomos nëse është një dhimbje e fortë, ne...

Çfarë tregon ajo?

Analiza e anioneve në gjak, kur duhet bërë me patjetër?

Një analizë e anionit është një mënyrë për të kontrolluar nivelet e acidit në gjak....

Shenjat

Gati për të lindur? Si të kuptoni momentin!

Mund të jetë e vështirë të kuptoni kur jeni gati për të lindur. Kontraktimet (shtrëngimi...

Diagnostifikimi

Keni urinim të shpeshtë? Mësoni shkakun!

Diabetes insipid (DI) është një gjendje e rrallë që çon në urinim të shpeshtë dhe...

Eosinofilet

Qelizat e gjakut që luftojnë sëmundjet, si t’i kontrolloni!

Eosinofilia është një nivel më i lartë se normale i eosinofileve. Eosinofilet janë një lloj...

Hipotermia

Temperatura e ulët, ndihma e parë! Çfarë duhet të bëni!

Hipotermia ndodh kur trupi humbet ngrohjen më shpejt se sa mund të prodhojë nxehtësi dhe...

Mësoni çfarë të bëni!

Të vjellat mund të jenë të rrezikshme! Si t’i trajtoni!

Ndjesia e përzjerjes ndodh kur ndjeni stomakun të trazuar. Çka shkakton nauze (të përzjera) dhe...

Edema dhe trajtimi

Fryrje ose enjtje të pjesëve të trupit? Mësoni çfarë ndodh!

Edema është ënjtje ose fryrje e pjesëve të trupit. Edema zakonisht ndodh në shputa, kyçe...

Reklama