MENU
klinika
Helichrysum italicum

Lule Makthi/ Vetitë kuruese dhe vlerat unike

Patent ductus arteriosus

Kjo enë gjaku në trupin e njeriut gjendet vetëm para lindjes!

Patent ductus arteriosus (PDA) është një enë shtesë e gjakut e gjetur në foshnje para...

Shkaqet dhe trajtimi

Sëmundje kronike të mushkërive tek foshnjat e porsalindura

Foshnjet që lindin shumë shpejt ose që kanë probleme të frymëmarrjes menjëherë pas lindjes janë...

Arsyet e tjera

Pse foshnja ime ka lindur para kohe?

Kur foshnja lind më shumë se tre javë më herët se data e parashikuar, foshnja...

Historia e një nëne!

Kjo sëmundje më mori 4 fëmijët e mi…

Më i vogli nga katër fëmijët e mi, Matia ka lindur me të njëjtën sëmundje...

Po e provojnë të gjithë!

Hibiskus, çaji çudibërës, vepron më shpejt se ilaçet!

Çaji hibiskus, që vjen nga lulja me të njëjtin emër, njihet ndryshe edhe si çaji...

Kreatinina

Me një test të thjeshtë zbuloni shëndetin e veshkave!

Kreatinina është një produkt i mbeturinave të prodhuara nga muskujt nga shkatërrimi i një komponimi...

Diagnostifikimi

Ulcerat e Hunner-it, çfarë sëmundje paraprijnë?

Ulcerat e Hunner-it, të quajtura edhe “Lezione e Hunner-it” ose “Patches Hunner’s”, janë një nëntip...

Trajtimi

Si ndodh inflamacioni kronik i fshikëzës?

Cistiti interstikial është inflamacion kronik i fshikëzës. Njerëzit të cilët kanë Cistit interstikial kanë një...

Kjo punonjëse i rregulloi ditën!

Djali ynë me autizëm kaloi një krizë në një park!

Ndërkohë që Spider-Man ishte në “detyrë”, një superhero në jetën reale u fut në veprim...

Fistula arteriovenoze

Një lidhje jonormale midis një arterie dhe një vene

Një fistul arteriovenoze (AV) është një lidhje jonormale midis një arterie dhe një vene. Normalisht,...

Shkaqet dhe trajtimi

Problemet e gëlltitjes dhe çrregullimet neurologjike!

Problemi i gëlltitjes (disfagia) është një simptomë që shoqëron një numër të çrregullimeve neurologjike. Problemi...

Reklama