MENU
klinika
Shkoni menjëherë tek mjeku nëse...

Si dhe kur të heqim qafe ilaçet e papërdorura?

Mësojini!

6 Këshilla për të shmangur gabimet që bëjmë me ilaçet

1. Zbuloni emrin e ilaçit tuaj. Në vend që thjesht të lini mjekun të shkruajë...

Historia e të voglës, Ami

13 muajshe nuk mund të hapte thembrën!

Kur Ami filloi të ecë në moshën 13 muajshe, nëna e saj vuri re se...

Këtë mëngjes e përgatisni në darkë

Një kavanoz plot me vlera ushqimore!

Ashtu siç e keni dëgjuar gjithnjë, mëngjesi është ushqimi më i rëndësishëm i ditës. Për...

Po sikur të marr ilaçe të tjera?

Pse duhet të marr një antiaritmik?

Antiaritmikët përdoren për të trajtuar çrregullimet e ritmit të zemrës, të quajtur aritmi, dhe për...

Duhet të trajtohet gjithmonë!

Çfarë shkakton një pseudoaneurizëm?

Një pseudoaneurizëm, ose pseudoaneurizëm i enëve të gjakut, ndodh kur një mur i enëve të...

Shkaqet dhe trajtimi!

Problemet e valvulës mitrale!

Në pacientët me MVP, një apo të dyja valvulat e mitrës janë zgjeruar, dhe muskujt...

Historia e Merit

Humbi në pyll. Si shpëtoi 35 vjeçarja pas 17 ditësh?

Një grua mbijetoi 17 ditë në një pyll në Havai pasi ajo u humbi ndërsa...

Përdorni çajra verorë

Problemet tretje, dhimbje kyçesh dhe mbrojnë sistemin imunitar

Çaji nuk duhet të bëhet vetëm nga gjethet e thara të tij. Por ka dhe...

Rezultatet e analizës

A ka një lidhje midis rinitit kronik dhe depresionit?

Rinit kronik, ose inflamacion i kanaleve të hundës, është një kusht i zakonshëm që zakonisht...

Dallimi

Dhimbje koke nga alergjitë, sinusit apo migrenë?

Rreth 70 deri 80% e popullsisë ka dhimbje koke, 50% përjetojnë të paktën një dhimbje...

Kohëzgjatja e trajtimit!

Çfarë duhet të dini për tabletat alergjike?

Nëse vuani nga simptomat alergjike, ju mund të pyesni nëse imunoterapia alergjike (vaksina alergjie ose...

Reklama