MENU
klinika
Sidomos në verë...

Katër vitaminat më të rëndësishme për lëkurën

Është më e mirë se kafeja!

Kjo pije duhet konsumuar në mëngjes me stomak bosh

A e dini se uji me limon është më e mirë se kafeja? Jo vetëm...

Ekspertja shpjegon pse ndodh kjo

Ndiheni të uritur menjëherë pasi keni ngrënë mëngjes?

Mëngjesi është një vakt shumë i rëndësishëm pasi ju mban energjik. Por a ju ka...

Këto simptoma tregojnë një sëmundje të rëndë

Keni gjithmonë etje dhe shkoni shpesh në tualet?

Dy rregullat e arta janë që asgjë nuk ndodh në trupin tonë pa arsye dhe...

Kujdes!

Këto janë frutat dhe perimet me më shumë pesticide

Për fat të keq, mënyra moderne e rritjes së frutave dhe perimeve është e lidhur...

Studimi

Çfarë ndodh 24 orë para sulmit në zemër?

Sipas një studimi të ri të kryer nga studiuesit në Danimarkë, i cili u prezantua...

Disa këshilla

Si ta merrni veten nëse helmoheni?

Pasojat e helmimit ushqimor janë të ndryshme për çdo njeri. Disa përjetojnë ngërçe në stomak,...

Zbuloni sa i dëmshëm është ky zakon!

Merrni frymë përmes gojës?

Besojeni apo jo, të porsalindurit nuk mund të marrin frymë përmes gojës. Megjithatë, pasi kalojmë...

Shkaku

Keni dhimbje koke pasi hani? Ja pse ndodh

Ndonjëherë simptomat e sëmundjeve të rënda janë krejtësisht të papërfillshme dhe më shpesh ne nuk...

Ja si ndikon kjo në trupin tuaj!

Konsumoni alkool gjatë kohës kur jeni në fluturim?!

ë porosisësh birrë, verë ose një koktej gjatë fluturimit është një veprim i zakonshëm. Për...

Mësojini...

Rregullat se si të ushqeheni nëse stërviteni në një pushim dreke!

Nëse ditët tona janë të mbushura me angazhime dhe nuk duam të heqim dorë nga...

Zyrtarisht në sezonin e tyre

Rreth çfarë moshe zhvillohen zakonisht alergjitë?

Alergjitë ndodhin kur trupi juaj zbulon një lloj lënde të huaj, si për shembull një...

Reklama