MENU
klinika
Si ta llogarisni?

Lëvizjet e papritura të sheqerit në gjak

Bazuar në dy prova klinike

Ky ilaç është miratuar për të trajtuar leuçeminë kronike

Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave (FDA) ka dhënë miratimin për shtesat e Calquence (acalabrutinib)...

Si ti menaxhoni?

Mos lejoni që dhimbjet kronike tju prishin gjumin!

Dhimbja kronike dhe pagjumësia janë një kombinim jo i shëndetshëm. Sipas Fondacionit Kombëtar të Gjumit,...

Vitamina më e rëndësishme

Largon rrudhat, forcon lëkurën dhe kockat

Mos shpenzoni para me produkte industriale, këtë vitaminë mund ta merrni natyrshëm përmes ushqimeve. Bëhet...

5 produkte

Fuqizoni prodhimin e kolagjenit në trup me këto ushqime

Të gjithë shqetësohemi kur shenjat e para të plakjes shfaqen mbi fytyrën tonë që në...

Simptomat

Dhimbjet e shpatulla/ Mënyrat kryesore për t’i çliruar

Problemet e shpatullave jo vetëm që pengojnë të bëni gjërat që ju pëlqejnë, por i...

Hepatiti C dhe Cirroza e Kompensuar e veshkave

Tableta “Mavyret” miratohet si trajtim 8-Javor

Miratimi i tabletave Mavyret (glecaprevir dhe pibrentasvir) është zgjeruar në trajtim tetë jave për pacientët...

Kafeina, ilaçet e kollës

Sa i pastër është gjaku që transfuzohet?

Nëse ndonjëherë merrni një transfuzion gjaku, gjaku i pastër ka të ngjarë të përmbajë diçka...

Amanda nuk mund ta ndalonte gjakderdhjen

Në fund të shtatzënisë së saj pati një prerje në gju

Afër fundit të shtatëzënisë së saj të dytë, Amanda pati një prerje në gju. Ajo...

Historia e Xhesikës

Djali im duhet të marrë ilaçe gjatë gjithë ditës

Nuk është e thjeshtë të jesh një prind i vetëm, dhe për Xhesikën, është veçanërisht...

Çfarë trajton ky ilaç?

Rituxan aprovohet për pacientët me sëmundje të rrallë të vaskulitit

Agjensia vuri në dukje se pacientët pediatrikë me GPA, të njohur më parë si granulomatosis...

Si ndikojnë këta faktorë?

2 mënyra për të mbrojtur zemrën

Nëse keni sëmundje të zemrës, me siguri jeni shumë të njohur me parimet e një...

Reklama