MENU
klinika
E rrezikshme!

Ethja reumatizmale! Dëmton valvolat kardiake nëse…

Këshilla me vlerë!

Infeksionet urinare/ Femrat apo meshkujt rrezikohen më shumë?

Një i rritur duhet që të urinojë rreth 6 gota uji (urinë) në ditë. Kjo...

Informohuni!

Femra! Si të ruheni nga kanceri i gjirit

Ka shumë faktorë rreziku që rrisin mundësinë e zhvillimit të kancerit të gjirit. Edhe pse...

Nxitoni për Angiografi!

Dyshon për vrimë në zemër? Duhet të dish që…

Është procesi gjatë së cilit një enë gjaku bëhet vizibël në rrezet X nëpërmjet injektimit...

Është shqetësuese!

Mos ngatërroni dhimbjet e lehta të mesit me ato të legenit!

Artikulacioni kokso-femoral (këllku), apo legeni dhe kockat e tij në gjuhë popullore, mund të dhembin...

Për t’u habitur!

Zgjohesh nga gjumi duke klithur? Kjo është për ty!

Të gjitha qeniet e gjalla, përfshirë edhe njerëzit, duhet që t’i përshtaten vazhdimisht mjedisit. Reagimi...

Zbulojeni!

“Ngela orë e minutë në tualet, çfarë nuk shkon?”

Ndoshta pi shumë ujë Në fakt, ne llogarisim vetëm ujin që pijmë, por jo atë...

Histori njerëzore!

“Dua të jetoj, s’dorëzohem!”

“Sikur të përmbyset bota, sikur nuk mbushesh dot me frymë si më përpara, sikur të...

Mjekësia natyrale

Çajrat natyralë/ Shërues të disa sëmundjeve!

Të marrësh disa filxhanë çaji në ditë është shumë e mirë për shëndetin tuaj sepse...

Ç’është ‘stroke’?

Ndryshime të menjëhershme të të parit? Duhet të alarmoheni

Në rast se pacienti pëson ndryshime të menjëhershme të të parit, ndryshime të koordinimit të...

Prof. Edvin Prifti

Kirurgjia e valvolave kardiake! Si bëhej më parë, si bëhet sot

Tentativa e parë për të hapur një valvolë kardiake të ngushtur te njeriu u bë...

Mjekësia natyrale

Vlerat mjekësore të livandos!

Ndoshta nuk keni dëgjuar kurrë mjekun tuaj, “Shpejt, merrni livando!”, por kjo bimë me lule...