MENU
klinika
Studimi

A mundet që dritat blu e ekraneve t’ju plakë para kohe?

Studimi i ri

Ky ilaç shumë i njohur mund të shkaktojë dëmtimin e syve

“Ilaci “Elmiron” i përdorur pwr dhimbje kronike në zonën e fshikëzës dhe legenit, mund të...

Mos vraponi pas ilaçeve!

Si të ulim temperaturën e lartë?

Sipas autoriteteve shëndetësore, temperatura normale e trupit të një rrituri mund të variorjë nga 36.1...

4 ndryshimet që pëson trupi!

Çfarë ndodh nëse hamë çdo ditë bajame?

Konsumimi i bajameve mund të shpëtojë jetën tuaj. Në një studim, Shoqata Amerikane e Zemrës...

Keni yndyrna të larta në gjak?

Përzierja e këtyre erëzave vepron më shpejt se ilaçet

Edhe pse janë bërë një numër i konsiderueshëm studimesh për erëzat e veçanta, pak prej...

Mos i hani këto 3 ushqime!

Keni probleme me diarrenë dhe s’dini ç’të bëni?

E dimë që nuk është një ndër gjërat më të bukura për të cilat mund...

Mësoni shkakun!

Gjendrat e qimeve nën krahë ose në ijë ju infektohen?

Hidradenitis suppurativa është inflamacion i gjëndrave të flokëve në lëkurë nën krahë, në ijë, dhe...

"Koha është gjithçka"

Një e mbijetuar nga goditja në tru ndan këshillat e saj

Në Prill 2016, Bruni, po festonte si një nënë e re. 29-vjeçarja kishte lindur fëmijën...

Rrit ekzaminimin me 50%

Vetëkontrolli për kancerin e qafës së mitrës

Postimi i mjeteve të vetë-marrjes së mostrave për të provuar për virusin që shkakton kancerin...

Kjo llogaritje është shumë e saktë

Si të parashikoni shanset e sëmundjes së veshkave!

Imagjinoni sikur mjeku të mund të parashikojë rrezikun e sëmundjes së veshkave në pesë vitet...

Ky mund të jetë shkaku!

Diarrea zgjat 1 deri në 2 javë ose më gjatë?

Giardia është një parazit mikroskopik që shkakton sëmundjen diarreale të njohur si giardiasis. Giardia (e...

Historia e Anës

Mendova se ishte grip, por nuk u shërova për 2 vite

Më kujtohet dita kur u sëmura, dita kur jeta ime ndryshoi. Në fillim mendova se...

Reklama