MENU
klinika
Arsyet për të mos i hedhur

Patatet kanë vlera, por lëkurat e tyre kanë shumë më shumë

Ky mund të jetë shkaku!

Ju dhemb shpina gjatë natës dhe në mëngjes?

Artriti është një grup sëmundjesh që i bën nyjet t të lëndohen, të fryhen dhe...

Ky është shkaku!

Keni dhimbje intensive? Dhëmbë të ndjeshëm ndaj presionit?

Pulpiti është inflamacion i dhimbshëm i pulpës së dhëmbit, pjesa më e brendshme e dhëmbit...

Alarmante

Rritet numri i grave shtatzëna me veshka të dëmtuara

Dëmtimi i veshkave midis grave të shtruara në spital gjatë shtatëzanisë është në rritje, dhe...

Historia e Jonit

“Unë jam thjeshtë me fat që jam gjallë”

Joni ishte duke notuar kur e kuptoi që nuk po merrte dot frymë. Gjatë karrierës...

Disa informacione që duhet t'i dini...

Pilula e emergjencës: Mitet dhe të vërtetat rreth saj

Pilula e emergjencës ose pilula e ditës më pas po bëhet gjithnjë e më popullore...

Topinamburi

Mrekullitë e oreshkave të cilat i kemi falas!

Në botë njihet me emrin angjinarja e Jeruzalemit ose topinambur. Në Shqipëri u themi oreshka,...

Çrregullimi i rrallë

Anomali të veshkave, eshtrave, nyjeve, gishtave dhe thonjve?

Sindroma e thonjve dhe e kupës së gjurit është një çrregullim i rrallë trashëgues që...

Historia e Xhonit

“Nuk dua që dikush të kalojë atë që kam kaluar unë”

Në Tetor 2005, Xhoni nuk ishte ndier mirë. 45-vjeçari kishte vrapuar për 3 orë e...

Studimi

Sulmi në zemër/ A i dinë njerëzit simptomat?

Shumë njerëz nuk dinë ndonjë simptomë të sulmit në zemër ose si t’i përgjigjen më...

Studim i ri

Për çfarë tjetër ju ndihmon vaksina e gripit?

Një studim i ri sugjeron që marrja e njëvaksine gripi para operacionit “Bypass” të zemrës...

Përse duhet ta përfshini patjetër në regjimin tuaj?

Koriandra, ‘mbretëresha’ e bimëve medicinale

Koriandra është një ‘minierë’ vitaminash përfshirë këtu vitaminën A, B dhe K, mineralesh si kalium...

Reklama