MENU
klinika
Një pajisje e re mjekësore

Sensori ‘sfungjer’, gëlltitet në stomak dhe zbulon sëmundjet

Historia e 15-vjeçares Valeria

Nuk ecën, as flet…një nga nxënëset më të mira

Ishte ditëlindja e Albertit kur mori lajmin e fundit se vajza e tij më e...

Duhet ta merrni seriozisht!

Urthi i fytit. Si të shmangni refluksin?

Shumica prej nesh marrin urth kohë pas kohe. Mund të vijë si një ndjesi djegie...

Studimi/ Inflamacion i zorrëve

Si ndikojnë stimuluesit në ushqimet e përpunuara?

Trakti i tretjes është shtëpia e 100 trilionë baktereve. Të njohur në mënyrë kolektive si...

Simptomat e para

Skizofrenia. Si ta njihni!

Për fat të keq, shumica e njerëzve me skizofreni nuk janë në dijeni se simptomat...

Në kushte shtëpie me pak lakër të bardhë

Nga kanceri i prostatës deri tek aparati tretës, si t’i kuroni!

A keni menduar ndonjëherë për përfitimet e lëngut të lakrës së bardhë? Konsiderohet të jetë...

Historia plot kurajo e Rozës

Një jetë të re në 50 vjeç me një sëmundje të rrallë

Roza me bashkëshortin e saj la punën në bankë dhe u largua nga Shqipëria për...

Trajtimi

Cilat janë shenjat dhe simptomat e një alergjie të vezëve?

Vezët janë kudo. Jo vetëm që ato shërbejnë për mëngjes, por janë gjithashtu përbërëse pothuajse...

Shkalla e dëmtimit

Mësoni shenjat dhe simptomat e aftësisë së kufizuar intelektuale!

Paaftësia intelektuale (ID), e njohur edhe si aftësia e përgjithshme e të mësuarit dhe vonesa...

Kujdes!

Nëse keni këto simptoma gjatë shtatzënisë mos injoroni kurrë!

Edhe nëse keni lexuar shumë rreth shtatzënisë dhe u kanë folur nëna të tjera për...

Këshilla

Pse patatet e ëmbla nuk duhet të mungojnë në tavolinën tuaj

Patatja e ëmbël është një lloj i veçantë i patates dhe mund ta gjeni në...

Aleanca Sanfilippo/ Historia e Klarës

Themeloi një aleancë për të ndihmuar të bijën

“Burri im dhe unë nuk kishim dëgjuar kurrë për sindromën Sanfilippo para se mjekët na...

Reklama