MENU
klinika
Studimi

Përse duhet të flemë?

Si të diagnostikoni çrregullimet!

Probleme me lëvizjen e duarëve? Këto mund të jenë shkaqet!

Kyci i dorës lidh dorën me parakrahun. Nuk është një nyje e madh dhe ka...

Dhimbja Patellofemorale

E dhimbshme në gju, shumë e zakonshme tek gratë!

Dhimbja Patellofemorale është një gjendje e dhimbshme në gju. Ajo është më e zakonshme tek...

Çfarë e shkakton?

Enjtje mbrapa gjurit? Sa i rrezikshëm është?

Kisti i Bakerit është një kist i mbushur me lëng që shkakton një fryrje dhe...

Historia 5-vjeçarit

Një gungë në qafën e Mikelit, ishte kancer

Kur Mikeli ishte vetëm pesë vjeç, ai dhe dy motrat e tij e humbën nënën...

Sugjerimet e mjekëve specialistë

Duke ngrënë më shumë, parandaloni diabetin!

Shumë studime popullsish kanë treguar se njerëzit që konsumojnë sasi të konsiderueshme bimësh bishtajore (p.sh:...

Përdorimi i shpeshtë i tyre

Të fiksuar pas baktereve? Pasojat negative të antibakterialëve

Bakteret janë kudo, dhe për ata që janë veçanërisht të shqetësuar nga ndonjë infeksion, antibakterialët...

Komplikimet

Gjendja e rrallë që prek pankreasin dhe zorrët e holla!

Sindromi Zollinger-Ellison është një gjendje në të cilën trupi prodhon shumë nga gastrina e hormoneve....

Kur duhen përdorur?

Neutralizim i acidit të stomakut, efektet anësore të ilaçeve

Antacidet ndihmojnë për të trajtuar urth (dispepsi). Ata punojnë duke neutralizuar acidin e stomakut që...

Simptomat dhe shkaqet

Urthi dhe dhimbja në gjoks!

Urthi është një dhimbje e zjarrtë në gjoks, pas brinjëve. Dhimbja shpesh është më e...

Historia e 6-vjeçarit, Leo

Duke luftuar me tumorin e trurit

Gjashtëvjeçari, Leo po lufton me një lloj tumori të trurit, i quajtur një Pontine Glioma...

Si kryhet testimi?

Sistemi imunitar, shkaktar për dëmtimin e gjendrës së tiroides

Antitrupat Antitiroglobulin është një test për të matur antitrupat në një proteinë të quajtur tiroglobulin....

Reklama