MENU
klinika
Merrini parasysh këto shenja!

Sëmundjet koronare. Cilat janë shkaqet dhe simptomat e para?

Si kryhet?

Kolesteroli. Zbuloni me këtë test llojin dhe shkakun e veçantë!

Apolipoprotein B100 (apoB100) është një proteinë që luan një rol në lëvizjen e kolesterolit në...

Faktorët e rrezikut

Ndjeni dhimbje gjoksi dhe presion? Ky mund të jetë shkaku!

Angina është një gjendje e zemrës që shkakton dhimbje gjoksi ose presion. Megjithatë, jo të...

Historia e 2-vjeçares

Jo stomak i fryrë! Klea kishte shpretkë të zgjeruar

Me një të qeshur ngjitëse dhe një imagjinatë të gjallë, 2-vjeçarja Klea tërhoqi vëmendjen e...

Ul nivelin e kolesterolit

Frut i thatë/ Pastroni gjakun nga yndyra, më shpejt se ilaçet!

A mundet që një vakt me arra Brazili të ulë nivelin e kolesterolit më shpejt...

Trajtimi

Dëmtimet e murit të mitrës. Shkaqet dhe simptomat

Adenomioza është një trashje e mureve të mitrës. Kjo ndodh kur indi endometrial rritet në...

Mësojini!

Lindja e parakohshme, trajtimet që evitojnë kontraktimet!

Nëse një grua shtatzënë po tregon shenja të lindjes së parakohshme, mjeku shpesh do të...

Procesi i lindjes

Kontraktimet e lindjes dhe ndërlikimet e zakonshme

Çdo shtatzëni dhe lindja është e ndryshme dhe mund të ketë probleme. Nëse ndodhin komplikime,...

Me anemi aplastike

Si Joni i fshehu simptomat e rënda prej prindërve!

Vjeshtën e vitit 2013 , gjashtëmbëdhjetë vjeçari Joni ndau kohën mes kërkesave të shkollës së...

Testi i ceruloplazminës

Ky test ju tregon gjendjen e saktë të mëlçisë!

Testi i ceruloplazminës mat nivelin e ceruloplazminës së proteinës që përmban bakrin në gjak. Si...

Sëmundja Wilson

Grumbullimi i bakrit në mëlçi dhe tru, çrregullimi serioz

Sëmundja Wilson është një çrregullim i rrallë i trashëguar që shkakton grumbullimin e bakrit në...

Në inde dhe organe

Këto proteina jonormale shkatërrojnë trupin për 2 ditë

Amiloidoza primare është një çrregullim i rrallë në të cilin proteinat jonormale krijohen në indet...

Reklama