MENU
klinika
Mësojeni...

Sekreti për të shpëtuar nga gluteni!

Disa këshilla

Gripi sezonal gjatë shtatzënisë: Ç’mund të bëni?

Virozat dhe gripi gjatë shtatzënisë janë situatë që kërkojnë vëmendje të veçantë. Në javët e...

Ka disa mënyra si ta ndaloni

Keni një uri të “çmendur” pas stërvitjes?!

Pas aktivitetit fizik, mund të kemi dëshirë të hamë gjithçka që kemi në frigorifer. Kjo...

Zbulojeni...

Produktin më të mirë për flokët e keni dy hapa larg jush!

Përkujdesja ndaj flokut është e rëndësishme, sidomos në ditët e nxehta të verës. Ajo nis...

Disa arsye

Pse duhet të mbani ditar dietik?

Shumë prej nesh dëshirojnë ta nisin vitin e ri me synimin për të përmirësuar shëndetin...

Mësojeni...

A është një dietë vegjetariane e shëndetshme për fëmijët?

Që nga viti 1995, numri i fëmijëve në dietë vegjetariane është rritur ndjeshëm, duke ngritur...

Dieta Banting

Si të humbisni peshë shpejt dhe pa kufizime vaktesh

Ndryshe nga shumica e dietave për humbje peshe, dieta Banting ka një histori të gjatë,...

Mund t’i shijoni dhe në shtëpi

Pesë receta koktejlesh me sasi të ulët karbohidratesh!

ah, vera! Moti i nxehtë nënkupton të ulesh përpara kondicionerit pa ndërprerje, duke konsumuar diçka...

Zbulojini...

Efektet e dëmshme shëndetësore të ripërdorimit të vajit të gatimit!

Një nga elementët kryesorë më të përdorur në kuzhinë është ‘vaji’. Që nga shtimi i...

Studimi

Brokoli, “arma” kundër diabetit!

Brokoli mund të ndihmojë pacientët diabetikë që të mbajnë nën kontroll glukozën. Një grup studiuesish...

Mësojini...

Tre lulet që mund t’i përfshini në dietën tuaj!

Shumë prej nesh janë mësuar ta shohin bukurinë e luleve si një element dekorimi për...

A ndihmojnë ato në të vërtetë?!

Çfarë duhet të dini përpara se t’i merrni vitaminat!

Sipas ekspertëve të shëndetit, njerëzit duhet të marrin suplemente sepse ato mund të ndihmojnë në...

Reklama