MENU
klinika
Studimi

Mitet e gjumit që po ju dëmtojnë shëndetin

Rezultatet e studimit

Kirurgjia mund të ndihmojë pas goditjes në tru!

Në goditjen ishemike, enët e gjakut që furnizojnë trurin bëhen të bllokuara. Vdekja e indit...

Kërkoni ndihmë mjekësore

Herniet. Mos e injoroni dhimbjen!

Zakonisht, muri i barkut është i fortë. Muskujt mbajnë zorrën në vend. Por nëse ka...

Zgjedhja që mund të bëni

Vështirësi në dëgjim? Ka disa pajisje që mund t’ju ndihmojnë!

Shumë njerëz ngadalë e humbasin dëgjimin kur bëhen më të vjetër. Të mos jesh në...

Rrugët e transmetimit

Herpes, të gjithë rrezikohemi prej tij

A e dini se virusi që shkakton “plagë të ftohtë” ose “plagë nga ethet ”...

Këshilla

Keni kaluar infarkt? Kujdes nga këto ushqime!

Dihet se personat që janë prekur nga sëmundjet kardiake, veçanërisht ata që kanë kaluar një...

Kujdes! Disa nuk duhet ta konsumojnë!

Spinaqi, përfitimet dhe vlerat ushqyese të tij

Spinaqi, një central nutrientësh është një nga ato jeshillëqet që nuk duhet të mungojë këtë...

Çfarë thonë mjekët!

Keni akne në fytyrë? Mësoni pse ju krijohen!

Akne, njolla, pika të zeza sido që i quani, puçrrat mund të shkaktojnë siklet dhe...

Rreziku

Komplikimet tek foshnjet. A ndikohen nga dhimbjet e lindjes?

Një studim zbuloi se, për shtatzëni të shëndetshme, duke nxitur dhimbjet e lindjes pas një...

Çfarë duhet të bëni!

Dhimbje në vesh. Pse fëmijët e vegjël preken nga infeksionet?

Të qëndroshh të gjithë natën me një fëmijë që qan nga dhimbja e infeksionit të...

Rrëfimi i Joelit

Mund të ha përsëri! Mjekët më kthyen jetën time!

19-vjeçari Joel nuk mendonte se do të ishte në gjendje të hante përsëri. Megjithatë, një...

Përdorimet

Nga tretja e deri tek kockat, zbuloni vetitë shëruese të karafilit

Përgjatë gjithë historisë së njerëzimit, karafili (emri shkencor i së cilit është Eugenia Caryophyllata) është...

Reklama