MENU
klinika
Evoluim

A janë vaksinat e ardhmja në luftën kundër kancerit?

Studim

“Ngrohja globale do të rrisë problemet e shëndetit mendor!”

Problemet e shëndetit mendor janë një nga problemet më madhore me të cilat po përballet...

Këshilla!

Si të mbetesh i ri

Të ngelesh i ri është ëndrra e të gjithëve, por ndërsa vitet ecin ne nuk...

Simptomat

Sëmundjet tumorale të gojës

Sipërfaqet brenda gojës, hundës dhe fytit janë vendet më të zakonshme për formimin dhe rritjen...

Njihuni me ta!

Nobelistët që nderuan mjekësinë botërore!

Në testamentin e tij filantropisti Suedez Alfred Nobel, një kimist që zbuloi dinamitin, formoi pikërisht...

Veproni në kohë!

Nëse keni diabet, bëni vizita të rregullta me okulistin

Nëse keni diabet, vizitat e rregullta me okulistin tuaj për të testuar syrin janë të...

Këshilla!

Urthi, çfarë nuk duhet të hani

Për t’iu përgjigjur kësaj pyetjeje, së pari duhet të kuptojmë se çfarë është urthi. Është...

Mos e neglizhoni!

Qese të lëngshme në artikulacione/ Fakte për bursitin

Bursiti i referohet qeseve të lëngshme të vendosura në artikulacionet tuaja që i bëjnë ato...

Bëje me çdo kusht!

Zgjidhja ideale për lodhjen

Në një moment, gati të gjithë ndjejmë lodhje. Lodhja është një nga ankesat më të...

E padëgjuar!

Keni sy të përlotur? Ky lajm do iu zbukurojë ditën

Mund të ndiheni sikur keni rërë në sytë tuaj, ose mund t’iu djegin apo kruhen....

Do mbeteni pa fjalë!

Dhimbje menstruale? Si ndikon seksi në…

Sipas Kongresit Amerikan të Obstetërve dhe Gjinekologëve, shumica e grave kanë disa “siklete” gjatë periudhës...

Ç'duhet të bëni...

Dhimbje të padurueshme në qafë? Shkaktohet nga…

Ju ka shkuar në mendje se qafa është pjesa e trupit që përdorim më shumë...

Reklama