MENU
klinika
Simptomat

Kur duhet t’i jepni ilace fëmijëve për kollë dhe ftohje?

Si funksionon?

Terapia e gjeneve në trajtimin e sëmundjeve të pashërueshme

Gjenet në qelizat e trupit luajnë një rol të rëndësishëm në shëndet- në të vërtetë,...

Trajtimet

Keni gojen të thatë? Ja cfarë e shkakton

Pothuajse të gjithë e ndjejmë gojën të thatë ndonjëherë. Por nëse ndiheni sikur keni pambuk...

Trajton problemet e veshkave

Lëngu i jetës/ Parandalon kancerin!

Bëhet fjalë për një pije natyrale që përmirëson sistemin imunitar, parandalon kancerin, sëmundjet e veshkave...

Funksioni i saj

Çfarë është stomatologjia me lazer dhe kur përdoret ?

Çfarë është lazeri dhe si funksionon ai? Një lazer është një instrument që prodhon një...

Përgjigja

A i shëron pasta e dhëmbëve pucrrat?

Vendos pastë dhëmbësh në një puçërr! Mund ta keni dëgjuar këtë sugjerim, por ekspertët mbi...

Çfarë është pankreatiti?

Pankreatiti, shkaqet dhe pasojat

Pancreatiti është inflamacion i pankreasit. Pankreasi është një gjëndër e madhe prapa stomakut, afër pjesës...

Problemet

Autoimuniteti? Si lidhet ai me çrregullimet e veshit?

Pjesët e sistemit imunitar, duke punuar vazhdimisht dhe prapa skenave, patrullojnë trupin në kërkim të...

Nxit rritjen e shpejtë të tyre

Maska ideale që parandalon rënien e flokëve!

Kanella është një nga bimët që përdoret në trajtime të ndryshme. Ajo është gjithashtu një...

Rreziqet dhe mënyrat e heqjes.

Tatuazhet dhe Make up-i permanent.

Disa gra bëjnë tatuazhe për bukurinë, vetë-shprehjen, apo ngjarjet kulturore. Cilado qoftë arsyeja, duhet të...

Rreziku dhe pasojat!

Doni të bëni një piercing? Cfarë duhet të dini?

Body piercing është kur bëni një vrimë në lëkurë ose një pjese të trupit në...

Pasojat

Parandalimi i problemeve me mishin e dhëmbëve!

Nëse e keni probleme me mishrat e dhëmbëve, nuk jeni i vetmi. Shumë të rritur...

Reklama