MENU
klinika
Shkencëtarët janë skeptikë

A mund të infektohet një person dy herë nga koronavirusi?

Disa këshilla

COVID-19/ Ja ç’mund të bëni për të lehtësuar ankthin

DITA E PASURTA kanë sqaruar se sa serioze është pandemia e koronavirusit përshkallëzues për shumë...

Shenjat e para

Kur duhet të shkoni tek dentisti

Njerëzit në përgjithësi e shtyjnë vizitën tek dentisti sa më shumë që të munden, herë...

Skaneri i tregon të gjitha

Çfarë u bënë COVID-19 mushkërive tuaja?

Skanimet mjekësore të personave që vuajnë nga COVID-19, sëmundja e shkaktuar nga koronavirusi i ri...

Rrëzohet miti

Vitamina C nuk i’u ndihmon në luftën me COVID-19

Vitamina C është një ilaç i zakonshëm që disa njerëz besojnë se do të kurojnë...

Për të mirën tuaj

8 gjërat që nuk duhet t’i bëni para se të shkoni tek doktori

Kur shkoni te mjeku, është e rëndësishme të mbani mend se cilësia e ekzaminimit varet...

Çfarë dimë dhe çfarë nuk dimë për virusin

Koronavirusi/ Intervistë me imunologen e njohur

Ndërsa më shumë informacione rreth SARS-CoV-2, koronavirusi i ri që shkakton sëmundjen COVID-19, është zbuluar,...

Firma farmaceutike franceze Sanofi

Ilaçet kundër malaries dhe provat ‘premtuese’ të COVID-19

Një kompani udhëheqëse farmaceutike franceze tha që potencialisht mund të trajtojë 300,000 pacientë COVID-19 me...

Vetëm tek personat e shëndetshëm

Vaksina e koronavirusit së shpejti nis provat klinike

Nxitimi për të shpërndarë një vaksinë të koronavirusit është rritur . Një numër i prodhuesve...

Testet e reja mund të shkurtojnë kohën

FDA miraton testet e para tregtare të Koronavirusit në SH.B.A.

Gjigandi farmaceutik zviceran Roche dhe prodhuesi i pajisjeve mjekësore Thermo Fisher kanë kolektivisht gati 2...

Kush duhet t'i konsiderojë ato?

Cili është ndryshimi midis vetizolimit dhe vetëkarantinimit

Vetizolimi është izolim vullnetar në shtëpi nga ata që kanë ose ka të ngjarë të...

Për kurimin e koronavirusit

A duhet të shmangni vërtet ibuprofenin?

Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH)  ka këshilluar njerëzit që vuajnë nga COVID-19 që të mos...

Reklama