MENU
klinika
Si përhapet?

A jam i riskuar nëse prek dikë që ka vdekur nga COVID-19?

Përgjigjet mjeku Pëllumb Pipero

A përhapet koronavirusi nga buka dhe ushqimet?

Ajo çka shqetëson shumë qytetarët në ditët e sotme është fakti nëse ka shanse të...

A rrezikohem pa patur kontakt fizik?

COVID- 19/ Dikush më sjell ushqime dhe i lë tek dera…

Ndërsa më shumë komunitete merren me shpërthimet e COVID-19, atyre që janë në rrezik u...

Historia e Arjanit

“Për një vit shtylla kurrizore u deformua plotësisht…”

Në vitin 2009, unë u diagnostikova me skoliozë (deformin i shtyllës kurrizore) nga mjeku i...

Për të gjitha ju nëna në pritje

Kujdesuni dhe mos u frikësoni nga koronavirusi!

Ndërsa coronavirus vazhdon të përhapet, gratë shtatzëna mund të jenë veçanërisht të shqetësuara. Por një...

Mësoni shkaqet

Keni djersitje të tepruar?!

Hiperhidroza  është djersitje e tepruar anormale që nuk lidhet domosdoshmërisht me nxehtësinë ose ushtrimin. Ju...

... ndaj mos i konsumoni kot!

Këto ilaçe nuk e lehtësojnë dhimbjen pas heqjes së dhëmbëve

Opioidët nuk janë më të mirë se medikamentet e tjera për të qetësuar dhimbjen e...

Mësojeni dhe ju

Çfarë po përpiqen t’ju tregojnë puçrrat në secilën pjesë të trupin

Megjithë oazën dërrmuese të produkteve për kujdesin ndaj lëkurës, shumica prej nesh mund të bien...

Përfitimet

8 arsye për të pirë një gotë ujë me limon

Ka më shumë se një mënyrë për ta mbajtur lëkurën e shëndetshme dhe të bukur....

Nuk duhen injoruar!

Nëse keni këto simptoma, shkoni patjetër tek gjinekologu

Gjakderdhja vaginale dhe shkarkimi janë një pjesë normale e ciklit  menstrual para menopauzës. Por, nëse...

Masat që merr personeli mjekësor

Sëmundjet infektive në punë, ja si të mbroheni

Profesionistët e kujdesit shëndetësor që kujdesen për ju janë të ekspozuar ndaj shumë sëmundjeve të...

Ja si ta dalloni

Keni mungesa të Imunoglobulinave A?

Imunoglobulina A (IgA) është një proteinë e gjakut antitrup që është pjesë e sistemit imunitar....

Reklama