MENU
klinika
Historia e Redias

“Ëndrrat e mia u thërrmuan… nga një dhimbje e çuditshme”

Nga simptomat tek trajtimi

Çfarë është obstruksioni i hundës?

Obstruksioni i hundës nuk është një sëmundje por më tepër një simptomë e një çrregullimi...

Ja ç'thonë studiuesit

Problemet serioze të syrit tek njerëzit me Parkinson

Njerëzit me sëmundjen e Parkinsonit shpesh kanë probleme me sytë, të cilat mund të ndërhyjnë...

Zbulojeni!

A ndihmon çaji jeshil në luftimin e fibrozës pulmonare?

Një ekstrakt i çajit jeshil ka treguar premtime te hershme  kundër një forme serioze, përparimtare...

Panik JO! Kujdes PO!

6 këshilla si të përballeni me stresin e shkaktuar nga COVID-19

Në këto ditë më shumë se kurrë është e rëndësishme të ruajmë qetësinë dhe t’i...

Mësojeni, flite për shëndetin tuaj

Kjo sindromë prek specifikisht zhvillimin e kockave

Sindroma RAPADILINO është një gjendje e rrallë që përfshin shumë pjesë të trupit. Zhvillimi i...

Flasin mjekët e Kryqit të Kuq

COVID-19/ Na duhen donatorët e gjakut!

Ndërsa shqetësimet për koronavirusin e ri përshkallëzohen, mjekët u kërkojnë njerëzve të shëndetshëm dhe të...

Historia e Polit

Dështimi i pashpjegueshëm i zemrës çon në transplant

Kur Poli ishte 24-vjeç dhe u lodh duke ecur në një distancë të shkurtër në...

E thotë shkenca

Endometrioza rrezikon vajzat më të gjata dhe më të holla

Vajzat më të gjata dhe më të holla kanë më shumë të ngjarë të zhvillojnë...

Të gjitha në kushte shtëpie

Shpëtoni nga fyti i thatë me këto 3 kura natyrale

Ende nuk keni shpëtuar nga gripi i këtij sezoni? Fyti i thatë është kthyer në...

Mbroni veten dhe të tjerët

7 rastet kur duhet të lani me patjetër duart tuaja

Higjiena e duarve është mënyra më e thjeshtë dhe më efektive e parandalimit të përhapjes...

Historia e Alisonës

Isha në punë, ndjeva dhimbje në kyçin e këmbës, duarve dhe…

Alisona kishte një fëmijëri krejtësisht normale dhe të lumtur. Ajo ishte afër familjes së saj...

Reklama