MENU
klinika
Prof. Edvin Prifti

Prof. Prifti: Si u njoha me pionerin e kirurgjisë së valvolave kardiake

Nuk do pendoheni!

Artriti reumatoid/ Këto barna janë zgjidhja perfekte

Barnat biologjike janë një lloj i ri i barnave që përdoren për të lehtësuar simptomat...

Mësoje!

O mos! E zuri korenti! Si ta shpëtoj?

Rënia në kontakt me rrymën elektrike nuk është një ngjarje e rrallë si për elektriçistët...

E pabesueshme!

Zemra shërohet edhe me lazer?

Kur rezultati i kërkuar nuk arrin të merret me teknikat intervenuese me kateter, mjekët vendosin...

Gastrohepatologe Matilda Zhugli

Zbuloni çfarë i shkakton gurët në tëmth!

Kolelitiaza ose sëmundja e gurëve në tëmth përfaqëson një nga çrregullimet gastroenterologjike më të shpeshta...

Dr. Entela Kolovani Ramosacaj

Vuani nga mëlçia? Ky është ekzaminimi më i ri, shpëtuat!

Vitet e fundit, si në të gjithë botën, gjithnjë e më shumë po gjen përdorim...

Është e vërtetuar!

Infeksione t’rënda të syrit deri në verbim/ Mos përdor më…

Mjekët britanikë paralajmërojnë se personat që përdorin lente kontakti duhet të jenë vazhdimisht të kujdesshëm...

Prindër! Bëjini sytë katër!

Prapambetje mendore deri në vdekje, nëse nuk trajtohet!

Hypoglicemia e patrajtuar mund ta çojë të porsalindurin në vdekje, t’i lërë atij një dëmtim...

Ju japim zgjidhjen!

Hemorroidet po ju marrin shpirtin? Pini…

Hemorroidet janë zgjerime të venave në zonën e rektumit dhe rrotull anusit. Termi “hemorroid” vjen...

Do na falënderoni!

“Lot m’dalin nga dhimbja e variçeve, si t’i heq qafe?”

Një studim i ri tregon se gjatësia juaj mund të luajë rol të rëndësishëm në...

Prof. Asc. Sokol Buba

Prindër, vëmendje! Foshnja të futet direkt në operacion nëse…

Obstruksioni i zorrëve është një nga urgjencat më të shpeshta kirurgjikale te i porsalinduri. Të...

Urgjentisht!

“Kam lëkurë të thatë, m’duket vetja si plakë!” Lahuni me…

Në një studim të ri, adhuruesit e diellit të cilët panë disa imazhe kompjuterike se...

Reklama