MENU
klinika
Trajtimi dhe parandalimi

Fëmija ka diarre të shpeshtë? Ky mund të jetë shkaku!

Filloni ndryshoni dietën tuaj

Lista e ushqimeve që shërojnë stomakun tuaj të “acaruar”

Fatkeqësitë e stomakut për shkak të mbingarkesës, stresit, apo një ushqimi keq mund të godasin...

Ja ç'thotë mjeku

Foshnja ime vjell shumë. A është kjo një shenjë e një problemi?

Për shkak se shumë sëmundje të zakonshme të fëmijëve mund të shkaktojnë të vjella, duhet...

Historia e Bonës

“Anashkalova simptomat e zemrës derisa ishte vonë”

Kur Bona nuk bën biçikletë, shëtitje ose not, mund ta gjesh në kopshtin e perimeve...

Sudimi që nxorri të vërtetat

“1 në 4 fëmijë merr antibiotikë të dëmshëm”

Një e katërta e fëmijëve që marrin antibiotikë në spitalet e fëmijëve u jepen ilaçet...

Ndiqni këshillat e ekspertëve

Vuani nga çrregullimi i rrallë gjenetik i muskujve?!

Një çrregullim i rrallë, i trashëguar i muskujve që ndodh në rreth 1 në 8,000...

Historia e infermieres

“Një eko e rastësishme zbuloi problemin që kisha në zemër”

Unë punoj në një spital ku promovehet  herë pas here, ngritja e vetëdijes për ritmin...

Çfarë duhet të bëni?

Fëmija humb vetëdijen, sa e rrezikshme është?

Kur një fëmijë humbet vetëdijen, duhet ta merrni situatën shumë seriozisht. Megjithëse pavetëdija mund të...

Rreziku nga varësia dhe mbidoza

Stomatologët, reklamuesit më të shpeshte të antibiotikëve

Stomatologët amerikanë shpesh përshkruajnë më shumë sesa furnizimi i rekomanduar i ilaceve qetësuese të pacientëve,...

Ja se si...

Keni grip? Parandaloni komplikacionet!

Luftimi i gripit mund të jetë një përvojë e pakëndshme – por problemet mund të...

Ja si t'i zhdukni në pak minuta

Thembrat e plasaritura tashmë nuk janë më problemi juaj

Keni thembra të plasaritura gjatë gjithë vitit? Mos harxhoni më para në produkte të shtrenjta...

Keti ka diçka për të treguar

“Në fillim, mendova se kisha thjesht grip”

Në fillim, Keti mendoi se kishte grip. Kollitja dhe dobësia kishin përparuar shpejt në të...

Reklama