MENU
klinika
Zbulojeni!

A është zëvendësimi i tiroideve i rrezikshëm tek të moshuarit?

'Sytë rozë' dhe infeksioni përmes lotëve

Simptoma ‘e çuditshme’ e koronavirusit

Përveç shkaktimit të COVID-19, koronavirusi i ri mund të çojë gjithashtu në “sy rozë”, dhe...

Disa këshilla për t'a shmangur atë

Ushqeheni më shumë nga stresi ndërsa ruani distancimin social?

Bllokuar në shtëpi me një dollap plot me ushqim: Distanca sociale gjatë pandemisë COVID-19 mund...

Ja si ta dalloni

Keni simptoma të COVID-19 apo alergji?

Në situatën e vështirë globale që po kalojmë në lidhje me përhapjen e gjerë të...

Rrëfimi i një studenti të Mjekësisë

“Papritur në frontin e parë të luftës. Jam nervoz, por gati!”

Unë dhe bashkëmoshatarët e mi kemi filluar të punojmë vullnetarisht në spital. Kjo është e...

Çfarë mendojnë shkencëtarët

COVID-19 mund të ketë qenë mes nesh për vite me radhë!

 Ndërsa COVID-19 është përqëndruar në të gjithë globin, duke shkaktuar bllokime, pneumoni dhe frikë, shkencëtarët...

Studimi

Stresi i mjekëve mund të ndikojë në kujdesin e pacientëve!

Pandemia e COVID-19 u është shtuar niveleve të larta të stresit në dhomat e urgjencës,...

Mos u frikësoni nga COVID-19

Hëngrët ushqimin e gatuar nga një kuzhinier i infektuar?

Edhe nëse darka juaj ishte përgatitur nga një kuzhinier i cili ka COVID-19, ka pak...

Ky mund të jetë shkaku

Ju duket sikur ju shpon gjilpëra dhe mpirje në kofshë?

Meralgja paresthetica është një gjendje e karakterizuar nga ndjesi shpimi gjilpërash, mpirje dhe djegie në...

Dhimbje dhe enjtje në hundë?

Shenjat dhe simptomat e hundës së thyer

Një hundë e thyer, e quajtur edhe frakturë e hundës, është një thyerje ose çarje...

Mësoni shkakun

Keni njolla të kuqe të ndritshme në të bardhën e syrit?

Një hemorragji nënkjunktive ndodh kur një enë e vogël gjaku shpërthen vetëm nën sipërfaqen e...

Historia e Albit

“Në moshën dy muajshe djali im kishte shtuar vetëm një kilogram”

Kur lindi Albi, nëna e tij, Klara, tha që ishte, “absolutisht mirë. Gjithçka ishte në...

Reklama