MENU
klinika
Simptomat

Dhimbjet e shpatulla/ Mënyrat kryesore për t’i çliruar

Hepatiti C dhe Cirroza e Kompensuar e veshkave

Tableta “Mavyret” miratohet si trajtim 8-Javor

Miratimi i tabletave Mavyret (glecaprevir dhe pibrentasvir) është zgjeruar në trajtim tetë jave për pacientët...

Kafeina, ilaçet e kollës

Sa i pastër është gjaku që transfuzohet?

Nëse ndonjëherë merrni një transfuzion gjaku, gjaku i pastër ka të ngjarë të përmbajë diçka...

Amanda nuk mund ta ndalonte gjakderdhjen

Në fund të shtatzënisë së saj pati një prerje në gju

Afër fundit të shtatëzënisë së saj të dytë, Amanda pati një prerje në gju. Ajo...

Historia e Xhesikës

Djali im duhet të marrë ilaçe gjatë gjithë ditës

Nuk është e thjeshtë të jesh një prind i vetëm, dhe për Xhesikën, është veçanërisht...

Çfarë trajton ky ilaç?

Rituxan aprovohet për pacientët me sëmundje të rrallë të vaskulitit

Agjensia vuri në dukje se pacientët pediatrikë me GPA, të njohur më parë si granulomatosis...

Si ndikojnë këta faktorë?

2 mënyra për të mbrojtur zemrën

Nëse keni sëmundje të zemrës, me siguri jeni shumë të njohur me parimet e një...

Pengesa tjetër pasi të rriten

Defektet serioze të lindura rrisin rrezikun e dështimit të zemrës

Foshnjat e lindura me defekte serioze në zemër po mbijetojnë deri në moshën madhore në...

Mbroni dhe parandaloni!

Anti-kancer dhe shumë të tjera, 4 përfitime nga rukola

Përdoret shumë në sallata e pica mesdhetare, por bashkë me shijen e mirë, rukola sjell...

Ku është i pranishëm?

Mërkuri tek peshqit: A është i rrezikshëm?

E dimë që konsumi i peshkut sjell shumë përfitime shëndetësore, falë sasive të larta të...

Pse ndodh dhe çfarë duhet të bëni?

Përballimi i urinimit të shpeshtë gjatë natës

Nokturia – nevoja për t’u ngritur shpesh për të urinuar gjatë natës – është një...

Historia e Anës

Vajza ime lindi me një vrimë në bark

Ana është një vajzë e re e mrekullueshme, e cila gjithashtu lindi me gastroschisis. Nëna...

Reklama