MENU
klinika
Ndiqni këto këshilla!

Si të zgjateni 5 cm për 2 javë

Pse duhen bërë?

Testet e palcës së kockave!

Testet e palcës së kockave kontrollojnë nëse palca e eshtrave është e shëndetshme dhe prodhon...

Ja arsyet!

Keni frymëmarrje të çrregullt?

Hiperventilimi është një gjendje në të cilën filloni të merrni frymë shumë shpejt. Një frymëmarrje...

Mësojini!

Cilat janë shkaqet e marramendjes?

Marramendja është ndjenja e të qënit në momente të caktuara pa ekuilibër, shikim të turbullt,...

Riedukimi postural

Si të rregulloni qëndrimin tuaj që të eliminoni dhimbjet!

Rehabilitimi apo riedukimi postural, i quajtur gjithashtu, gjimnastika posturale, bazohet në një sërë ushtrimesh që...

Është diçka më serioze

Rrathët poshtë syve nuk janë pagjumësi!

Rrathët e zinj poshtë syve ju bëjnë të dukeni të vjetër, të lodhur dhe të...

Minoca

Zbulohet se si emocionet ndikojnë fuqishëm në zemër!

Hulumtuesit kanë ngritur alarmin për një lloj misterioz të sulmit në zemër, veçanërisht të zakonshme...

Kjo është sëmundja!

Keni humbur pamjen qendrore dhe nuk shihni qartë?

Degradimi makular i moshës (Age-related macular degeneration AMD) është një problem me retinën e syrit...

Vaskuliti

Pse është i rrezikshëm inflamacioni i enëve të gjakut?!

Vaskuliti është inflamacion i enëve të gjakut. Ai shkakton ndryshime në muret e enëve të...

Aritmia në festa

Çfarë duhet të dini për sindromën e zemrës gjatë festave?

Sindroma e zemrës në raste festash, shkakton aritminë e zemrës, më shpesh fibrilacionin atrial, pas...

Dy përbërësit që bëjnë mrekulli!

Keni këmbë të çara dhe me kallo?

Nëse keni vënë re të çara apo kallo në këmbët tuaja, trajtimi që do u...

Çfarë është një test i glukozës në gjak?

Rezultatet e glukozës jo normale. A keni diabet?

Një test i glukozës mat nivelin e glukozës në gjak. Glukoza është një lloj sheqeri....

Reklama