MENU
klinika
Mënyrat e trajtimit

Infeksionet e traktit urinar, ilaçi më i ri i aprovuar

Brokoli

Ideale për stomakun, edhe ju që se konsumoni, bëjeni një provë!

Brokolin mund ta duash ose ta përçmosh, nuk ka rrugë të ndërmjetme. Debatet për shijen...

Kardiokirurgu më i kërkuar

17 orë në sallë/ Mjeku shqiptar i njohur për ndërhyrjet e rralla në botë

Kardiokirurgu i njohur shqiptar Kristo Papas, ka realizuar një operacion shumë të vështirë në botë....

Simptomat e frymëmarrjes

Si kontrollohet astma kur vuan nga një tjetër sëmundje?

GERD, ose sëmundja e refluksit gastroezofageal, shkakton ose përkeqëson simptomat e frymëmarrjes në një numër...

Çfarë po ma shkakton skuqjen?

Unë nuk kam ndryshuar asgjë me rutinën time

Si duket një alergji e lëkurës? Ekzistojnë disa lloje të ndryshme të reaksioneve të alergjisë...

Historia e Laurës

Në spital për 5 vite, tani e kanë dhe fëmijët e mi

Laura dhe dy fëmijët e saj, Emili, 16 vjeç dhe Klei 13 vjeç, kanë parë...

Studimi

Sulm në zemër, trajtimi te gratë më pak efektiv

Gratë janë në rrezik më të lartë për goditje në tru dhe kanë simptoma të...

Ju duhen këta përbërës

Edhe biskotat mund të jenë të shëndetshme

Gjalpi i kikirikut është një produkt i shkëlqyer për ata që duan të humbasin peshë....

Historia e Katias

15 operacione për shkak të infeksioneve

Spina bifida është një gjendje që prek shtyllën kurrizore dhe zakonisht është e dukshme gjatë...

Ilaci Reblozili

I aprovuar për të trajtuar pacientët me beta talasemi

Reblozyl (luspatercept-aamt) është aprovuar për të trajtuar aneminë tek të rriturit me talasemi të cilët...

Kujdes!

Mënyra më e zakonshme për të marrë sëmundjen e “lopës së çmendur”

Sëmundja Creutzfeldt-Jakob (CJD) është një sëmundje e rrallë, degjeneruese, fatale e trurit. Fillimi i simptomave...

Paralajmërimet

Ndryshimi i klimës do të dëmtojë më së shumti fëmijët

Fëmijët do të përballen me më shumë mungesa urie dhe infeksione nëse ndryshimi i klimës...

Reklama