MENU
klinika
Ja si t'i trajtoni pa dhimbje

Metoda më e shpejtë për të eleminuar lythat

Nga mishi i kuq tek kafeja

Vuani nga prostata? Harrojini këto ushqime!

Mjekët e quajnë hiperplazi beninje të prostatës ose BPH, por gjerësisht njihet si zmadhim i...

Ja si duhen shpëlarë!

Si t’i mbani të pastër flokët e yndyrshëm?

Flokët yndyroren sepse gjëndrat dhjamore të gjendura në lëkurën e kokës, sekretojnë sebum, i cili...

Si ta shmangni

Produkti ushqimor që rrit mërzinë dhe depresionin

Fakti që sheqeri ka një ndikim të tmerrshëm në organizëm, nuk përbën më lajm. Prania...

Ja udhëzimet

Si të ulni tensionin e lartë me tri metoda natyrale

Tensioni i lartë i gjakut është një problem shumë i përhapur shëndetësor. Nëse nuk trajtohet...

Çfarë duhet të keni kujdes

Ndryshimi i sëmundjeve të zemrës tek burrat dhe gratë

Zemra e një gruaje mund të duket e njëjtë me atë të një burri, por...

Në gati dy dekada

Shkencëtarët zbulojnë llojin e parë të virusit të ri të HIV-it

Për herë të parë në 19 vjet, një ekip shkencëtarësh ka zbuluar një lloj të...

Kujdes dhe nga frutat!

Pse është e rrezikshme të pish një cigare pas ushqimit?

Ata që pinë cigare e dinë. Mezi presin të ndezin një cigare direkt pas vaktit...

Zbatoni këto 6 mënyra të thjeshta!

Si t’i zbehni të nxirrat në lëkurën tuaj?

Dëmtimi i enëve të gjakut për gjithëfarë arsyesh na lë me shenja në lëkurë që...

Këto 3 maska janë zgjidhja!

Ju kanë lodhur shenjat e akneve?

Aknet mund të lënë gjurmë të sikletshme në lëkurën tonë dhe shpesh përfundojmë duke përdorur...

Nga gërryerja e zorrëve tek...

Soda e bukës shkakton disa probleme në aparatin tretës

Shumë njerëz e mbështesin bikarbonatin e natriumit, ose sodën, si një trajtim të efektshëm për...

Higjiena orale dhe rreziqet

Zbulohet shkaku kryesor i rrezikut të Pneumonisë

Pneumonia është një nga vrasësit më të këqij për njeërzit e moshuar duke u renditur...

Reklama