MENU
klinika
Fakte kontradiktore

A e ul kolesterolin vaji i kokosit?

Infeksioni papillomavirus

Vaksina e sëmundjes seksualisht e transmetueshme

Papillomavirusi (HPV) është një infeksion viral që kalon mes njerëzve përmes kontaktit lëkurë në lëkurë....

I përgatisni në shtëpi

Shmangni gazrat dhe fryrjet e barkut me këto produkte!

Nëse keni fryrje dhe ngërçe, në vend të tentimit për të eliminuar shkaktarin e problemit,...

Efektet pozitive në shëndet

Shtatë mrekullitë e frutit të mollës!

1. Lufton astmën Një studim amerikan ka treguar se sasia e madhe e vitaminave dhe...

Testi gjenetik i kariotipit

Testi që zbulon problemet para se fëmija të lind!

Çfarë është testi kariotip? Një test kariotipi tregon madhësinë, formën dhe numrin e kromozomeve tuaja....

Avantazhet dhe disavantazhet

Heqja e dhjamit nga trupi!

Liposuctioni ose lipoplastika është një procedurë që rezulton në heqjen e dhjamit së padëshiruar nga...

Anti-inflamatorët natyral

Mbroni zemrën në mënyrë natyrale!

1. Manaferrat Manaferrat janë fruta të vogla që janë të mbushura me fibra, vitamina dhe...

Flisni me endokrinologun!

A ka rreziqe nëse ndërroni insulinën?

Nëse jeni duke filluar me insulinën për herë të parë ose kaloni nga një lloj...

Çfarë shkakton plasaritjen dhe trajtimet

Keni buzë të plasaritura?

Buzët tuaja janë të plasaritura kur ato janë të thata ose me luspa, të cilat...

Diagnostikime

Çdo gjë që duhet të dini rreth testeve alergjike

Alergjitë shpesh shfaqen në verë, kur alergenet si bari, myku dhe polenat sjellin simptoma si...

Adenoidet

Si mbrohen nga mikrobet fëmijët?

Çfarë janë adenoidet? Adenoidet janë një pjesë e indeve që ndodhen në pjesën e sipërme...

Hiperplasia beninje e prostatës

Pas moshës 40 vjeçare prireni për këtë sëmundje…

Hiperplasia beninje e prostatës (BPH), e njohur edhe thjesht si prostatë e zgjeruar, është një...

Reklama