MENU
klinika
Leukemia akute

Kujdes; Çfarë duhet të dini për kancerin e qelizave të bardha

Konstipacioni

Komplikimet e tretjes

Kapsllëku është një çështje e zakonshme e tretjes në të cilën lëvizjet e zorrëve janë...

Shkaktarët

A ka psoriaza shërim?

Psoriaza është një sëmundje kronike autoimune që shkakton ndërtimin e shpejtë të qelizave të lëkurës....

Aneurizmi aortik

Kur arteriet janë në rrezik?

Aneurizmi është fryrja e një arterie. Arteriet janë enët që shpërndajnë gjakun e pasur me...

Aritmia

Kur duhet të kuptoni çrregullimet e rrahjeve të zemrës?

Aritmia është një problem me normën ose ritmin e rrahjeve të zemrës. Kjo do të...

Është kuruese

Shërben kundër diarresë, sidomos te fëmijët!

Thanat kanë shije të athët, por gjithsesi preferohen të freskëta, në trajtë kompostoje, prevedeje, marmalade...

Ndihmon në rënien e etheve

Ju pickon akrepi? Ja fruti që ju shpëton jetën!

Qitro bën pjesë në familjen e agrumeve dhe rritet pranë zonave të freskëta bregdetare.  Fruti...

Antikoagulantët

A janë të rrezikshëm holluesit e gjakut?

Holluesit e gjakut ose siç njihen ndryshe Antikoagulantët janë ilaçe që parandalojnë mpiksjen e gjakut....

Histoplazmoza

Sporet që infektojnë mushkëritë!

Histoplazmoza është një lloj infeksioni i mushkërive. Shkaktohet nga inhalimi i sporeve Fungale Histoplasma capsulatum....

Simptomat

Çfarë është Spondiliti Ankilozues?

Spondiliti ankilozues (AS) është sëmundje inflamatore kronike, që prek artikulacionet ndërmjet vertebrave të shpinës dhe...

Fakte

A janë të rrezikshëm pacientët me skizofreni?

Një nga mitet më të mëdha në lidhje me skizofreninë është se njerëzit me skizofreni...

Rreziqet e Preeklampsisë

Presioni i lartë i gjakut në shtatzani! Kujdes

Presioni i lartë i gjakut nuk është kurrë një problem për t’u injoruar, por kur...

Reklama