MENU
klinika
Dhimbje të forta koke

Mos hani këto ushqime nëse keni migrenë!

Anafilaksi

Çfarë duhet të keni me vete në alergjinë e rëndë?

Alergologët rekomandojnë që çdokush që ka një alergji serioze të mbajë me vete epinefrinën. Epinefrina,...

Adenoidektomia

Çfarë rrezikon fëmija pas këtij operacioni?

Adenoidektomia është operacioni për të hequr adenoidet. Ato ndihmojnë në ndalimin e baktereve dhe viruseve...

Kuron dhimbjet e stomakut

E habitshme/ Nuk do ta besoni çfarë mund të nxirret nga ky frut!

Kulumbria është një shkurre, në formën e një druri të vogël që rritet deri në...

Zbuloni frikën tuaj

A vuani nga Agorafobia? Është fobia nga…

Agorafobia është një çrregullim ankthi i karakterizuar nga një frikë e fortë. Njerëzit me agorafobi...

Shkakton artrit, kancer, diabet!

Ndiheni të lodhur tej mase? Mund të keni inflamacion

Nëse ndjeheni më të lodhur se zakonisht, inflamacioni mund të jetë i pranishëm në trupin...

Alergjitë e dimrit

Si të dalloni ftohjen nga alergjia pa bërë vizitë!

Alergjitë e dimrit paraqesin probleme paksa të ndryshme nga ato të stinëve të tjera. “Ju...

Rrushi dhe lëngu i hardhisë

Kurë 100% efektive për reumatizmin dhe gurët në veshka!

Hardhia është një shkurre kacavjerrëse me një frut të shijshëm. Fruti i saj, rrushi, përmban...

Ju shpëton!

Pastron ulçerën dhe kuron hemorroidet

Gështenja e egër ka kurorë të dendur e të rrumbullakët e përdoret si pemë zbukuruese,...

Virusi i rrezikshëm

Lëngjet që mund të transmetojnë HIV/AIDS

SIDA ose sindroma e fituar e mungesës së imunitetit është faza përfundimtare e një infeksioni...

Masat paraprake

Si të parandaloni transmetimin e HIV?

Ka shumë mënyra për të zvogëluar rrezikun e transmetimit të HIV. Testimi është një hap...

Infektimi

Faktorët që rrezikojnë të rinjtë më shumë nga HIV/AIDS!

Njerëzit mund të jenë në rrezik të shtuar për të marrë infeksionin HIV në varësi...

Reklama