MENU
klinika
Simptomat

Çfarë është Spondiliti Ankilozues?

Fakte

A janë të rrezikshëm pacientët me skizofreni?

Një nga mitet më të mëdha në lidhje me skizofreninë është se njerëzit me skizofreni...

Rreziqet e Preeklampsisë

Presioni i lartë i gjakut në shtatzani! Kujdes

Presioni i lartë i gjakut nuk është kurrë një problem për t’u injoruar, por kur...

Ul temperaturën

Kuron diabetin dhe mëlçinë!

Qershia është një frut i këndshëm që konsumohet dhe pëlqehet shumë nga njerëzit. Sheqeri që...

Merrni disa këshilla!

Vrapimi duhet bërë i lehtë apo i shpejtë?

Nëse po përpiqesh të përmirësosh rezistencën tënde, me siguri pyet veten se cila është mënyra...

Angina pektoris

Çfarë do të thotë të kesh këtë dhimbje në gjoks?

Kjo simptomë e sëmundjeve koronare të zemrës shpesh përshkruhet si presion, ngushtim dhe dhimbje në...

Provojeni!

Si të kuroni sëmundjet me shurup pjeshke!

Fruti i pjeshkës është shumë i shijshëm. Prej tij përftohet një shurup shumë i mirë...

Qelizat e bardha

Infeksionet dhe kimioterapia

Barnat e kimioterapisë veprojnë duke shkatërruar qelizat e kancerit të përhapur me shpejtësi. Por ato...

Këshilla me vlerë

Si të mposhtni depresionin me disa ushtrime fizike!

Përfitimet e stërvitjes së rezistencës shkojnë përtej rëndësisë së formimit të muskujve. Një dokument i...

Neuroma Akustike

Ulja e dëgjimit sinjalizon një tumor?

Çfarë është Neuroma Akustike? Një neuromë akustike është një tumor beninj që zhvillohet në nervin...

Imunoterapitë më të reja

Çfarë duhet të dini për obezitetin dhe kancerin

Hulumtimet e mëparshme kanë treguar bindshëm se obeziteti rrit rrezikun e disa llojeve të kancerit,...

Si ti parandaloni!

5 shenjat që tregojnë se hormonet po ju formojnë dhjam në bel

Pesha e tepërt rreth belit tuaj mund të jetë më e vështirë për ta eliminuar....

Reklama