MENU
klinika
100% efektive

Recetë kundër puçrrave dhe plagëve!

Studime të reja

Nëse vuani nga ankthi tani, mund të “çmendeni” më vonë!

Sipas një studimi të ri, njerëzit me moshë mesatare me ankth të moderuar e të...

Preken edhe fëmijët

Misteri i sëmundjeve autoimune/ shkaktojnë sklerozë!

Kur sistemi imunitar sulmon trupin, rezultati mund të jetë skleroza e shumëfishtë, artriti reumatoid, lupusi,...

Mësojini

Cilat janë infeksionet fungale të sinusit dhe si ndodhin ato?

Infeksionet e sinusit fungale janë një lloj i rrallë i sinusit të shkaktuar nga kërpudhat....

Është kuruese

Nëse keni ethe, rekomandohet kjo recetë!

Plepi i bardhë është një bimë drunore që rritet deri në 30 metra lartësi. Ai...

Ndihmon të lësh duhanin...

Këto 15 sëmundje kurohen nga molla!

Molla është një nga frutet më të shëndetshëm dhe më kurues në të gjithë botën....

Çrregullimet e ushqimit

Anoreksia dhe bulimia… pse ndodhin?

Çfarë është sjellja normale e të ngrënit dhe çfarë nuk është? Si mund ta dini...

Antidepresivët

Cili është efekti anësor më i rrezikshëm i barnave të depresionit?

Antidepresivët janë një klasë e barnave kundër depresionit, që balancojnë kimikate të caktuara në tru...

Hipervitaminoza D

Keni marrë më tepër vitaminë D? Ja çfarë ndodh!

Hipervitaminoza D është një gjendje e rrallë, por potencialisht serioze. Zakonisht është rezultat i marrjes...

Studime

Gratë apo burrat kanë ndjeshmëri ndaj kafeinës?

Çfarë është ndjeshmëria e kafeinës dhe cilat janë simptomat? Kur dikush ka ndjeshmëri kafeine, ndjen...

Divertikuliti

Keni probleme me tretjen e ushqimeve? Ja arsyet!

A mund të jetë dhimbja juaj e stomakut një shenjë paralajmëruese e divertikulitit? Nëse jeni...

Këshilla

Gabimet që bëni në pastrimin e dhëmbëve!

Nëse keni dhëmbë të ndjeshëm, duhet të keni kujdes në pastrimin e dhëmbëve, në furçimin...

Reklama