MENU
klinika
Trakeostomia

Operacioni që iu ndihmon për frymëmarrje normale!

Përgatit kurën tënde

Kuron gurët në veshka dhe sëmundjet e stomakut!

Portokalli është një frut mjaft i ushqyeshëm, i cili të mbron më së miri nga...

Mesotelioma

Kanceri që shkaktohet nga puna!

Mesotelioma, është një formë e rrallë e kancerit, por vdekjeprurëse që zakonisht ndodh në membranën...

Simptoma

Këshilla për dhimbjet e këmbëve!

Dhimbjet e muskujve në këmbë janë një simptomë e zakonshme e moshës, veçanërisht për njerëzit...

Hemorroidektomia

Operacioni i hemorroideve

Heqja kirurgjikale e hemorroideve mund të jetë e këshillueshme nëse ato bëhen të dhimbshme ose...

Metalet e rënda

Kujdes helmimin nga këta përbërës!

Akumulimi i shumë metaleve të caktuara në trup mund të çojë në simptoma të rrezikshme....

Shega kuron sëmundje!

Filloni mëngjesin tuaj me këtë frut

Shega është një frut kurativ shumë i mirë. Pirja e lëngut të shegës parandalon kollën,...

Procedurë diagnostike

Kur duhet të bëni një kolonoskopi?

Kolonoskopia është një procedurë që i lejon një mjeku të ekzaminojë brenda zorrës së trashë....

Beninje dhe malinje

Tumoret në tru!

Sistemi nervor qendror, i cili përbëhet nga truri dhe palca kurrizore, përfshihet pothuajse në çdo...

Mënyrat e trajtimit

Ndërrimi i valvulave të aortës!

Stenoza e aortës është një gjendje e rëndë e zemrës në të cilën valvula e...

Sindroma e lodhjes kronike

Ju japim zgjidhje nëse keni lodhje të vazhdueshme!

A keni lodhje ekstreme në 50 për qind të kohës? E identifikuar në vitet 1980,...

Konsumo këtë frut!

Ju është ngjirur zëri apo keni muskuj të tendosur?

Frutat e kajsisë janë të këndshme, aromatike dhe pëlqehen nga të gjithë. Përmbajnë vlera të...

Reklama