MENU
klinika
Sëmundja e rrallë e Genit

E urrej GAN! Çfarë po i bën fëmijës tim!

Infeksione shumë të rrezikshme

Midhjet dhe “krudot” mund të shkatërrojnë verën tuaj!

Mësoni rreth vibriozës, një sëmundje të lidhur me produket e detit të papërpunuar – dhe...

Sëmundja e këmbëve, duarve, gojës

Mos e ngatërroni me linë e dhenve! Është tjetër sëmundje!

Sëmundja e duarve, këmbëve dhe e gojës, ose HFMD, është një sëmundje ngjitëse e shkaktuar...

Menaxhimi i temperaturave

Nëse jeni me diabet kujdes nxehtësinë dhe temperaturat!

A e dini se njerëzit që kanë diabet, si tipi 1 ashtu edhe tipi 2,...

Vetitë kuruese

Nga problemet e fytit deri tek plagët e lëkurës, provoni marenë!

Mareja, emri botanik i së cilës është Arbutus Unedo ka ngjashmëri me boronicat e kuqe,...

Historia e Danielit

Mjaft më! Vendosa të humbas peshë!

Ndërmjet punës dhe ngritjes së një familjeje, Danieli nuk mundi të gjejë kohën për të...

Mushkëritë po ju thonë diçka!

Kollë e shpeshtë, ju mbahet fryma gjatë punëve?

Mushkëritë e tua mund të përpiqen t’ju tregojnë diçka. Sëmundja pulmonare obstruktive kronike (COPD), e...

Parandalimi!

E keni bërë vaksinën? Sa të rrezikuar jeni nga Poliomeliti

Falë vaksinës efektive, që nga viti 1990 rastet e përhapjes së poliomelitit janë zogëluar ndjeshëm....

Problemet e përhershme

Duhet hekur në organizëm, por jo më shumë se ç’duhet!

Hemokromatoza e trashëguar është një çrregullim gjenetik që mund të shkaktojë sëmundje të rëndë të...

Historia e trishtë e Klarës

Nuk e ndjeja, foshnja ime kishte vdekur

Klara ka rrëfyer për ne përvojën e saj të trishtë për humbjen e një fëmije....

Testi që duhet të bëni!

Si të zbuloni kancerin e prostatës në fazën fillestare!

Shumë njerëz pyesin veten nëse duhet të kontrollohen për kancerin e prostatës. Çdo njeri duhet...

Mbroni veten dhe familjen!

Pickimi i mushkonjave mund të jetë i rrezikshëm për jetën!

Ngrohja e kohë gjithmonë shoqërohet me mushkonja dhe virusin Nili West (WNV). Një pickim nga...

Reklama