MENU
klinika
Njihuni me to!

Infeksionet më të rrezikshme për jetën, veproni shpejt!

Këshilla

Si të kuroni dhimbjet e fytit me receta popullore!

Shenja e parë e ftohjes, shpeshherë ndodh që të jetë dhimbja e fytit. Kjo e fundit...

Historia e Brunës dhe Elës

Sëmundja e rrallë që kufizoi dy motrat!

Ataxia e Friedreich-it është një çrregullim gjenetik dhe progresiv i sistemit nervor qendror, ku simptomat...

Mos i injoroni!

Shenjat që jep trupi kur ka mungesë në kalium

Është tepër e rëndësishme të dini se nervat dhe muskujt duke përfshirë edhe zemrën mund...

Çfarë ndodh gjatë ndërhyrjes?

Sëmundje të avancuara të syrit dhe kirurgjitë trajtuese!

Keratektomia Fototerapeutike (PTK) është një teknikë kirurgjikale që përdor dritë UV dhe teknologji lazer për...

Mësoni rolin kyç të tyre!

Pse lotët janë të rëndësishëm për syrin?

Çdo herë që hapim dhe mbyllim sytë lotët shpërndahen nëpër korne, e cila është shtresa...

Simptomat dhe parandalimi!

Keni skuqje të syve? Atëherë keni nevojë për trajtim mjekësor!

Skuqja e syve është shumë e zakonshme dhe përhapet lehtë. Nganjëherë ka nevojë për trajtim...

Rrëfimi i Robertit

Si zbulova kancerin, vetëm me një test!

“Unë kurrë nuk do ta kisha gjetur atë herët nëse nuk do të isha i...

1 milionë raste helmimi në vit

Konsumoni mish? Bëni kujdes nga ky lloj bakteri!

Clostridium perfringens (C. perfringens) është një nga shkaqet më të zakonshme të helmimit me ushqim....

Çrregullimet!

Gjumi mund të ndikojë në shëndetin tuaj të zemrës!

Gjumit i mirë nuk është i rëndësishme vetëm për nivelet e energjisë, por është shumë...

Simptomat

Gjakderdhje të zgjatur? Femra, këto janë shenja çrregullimi!

Femrat mund të kenë një çrregullim gjakderdhjeje, por shumë nuk janë të vetëdijshme për gjendjen...

Ja si ta ndaloni

Shenja kur mëlçia është ‘plot’ me toksina dhe po shtoni në peshë

6 shenjat që tregojnë se mëlçia juaj është e mbushur plot me toksina dhe po...

Reklama