MENU
klinika
Rrëfimi i Robertit

Si zbulova kancerin, vetëm me një test!

1 milionë raste helmimi në vit

Konsumoni mish? Bëni kujdes nga ky lloj bakteri!

Clostridium perfringens (C. perfringens) është një nga shkaqet më të zakonshme të helmimit me ushqim....

Çrregullimet!

Gjumi mund të ndikojë në shëndetin tuaj të zemrës!

Gjumit i mirë nuk është i rëndësishme vetëm për nivelet e energjisë, por është shumë...

Simptomat

Gjakderdhje të zgjatur? Femra, këto janë shenja çrregullimi!

Femrat mund të kenë një çrregullim gjakderdhjeje, por shumë nuk janë të vetëdijshme për gjendjen...

Ja si ta ndaloni

Shenja kur mëlçia është ‘plot’ me toksina dhe po shtoni në peshë

6 shenjat që tregojnë se mëlçia juaj është e mbushur plot me toksina dhe po...

Këshilla

Vuani nga artriti! Stop! Hiqni dorë nga këto vese!

Artriti prek miliona njerëz në të gjithë botën, veçanërisht të moshuarit. Ashtu si në çdo...

Historia e shqiptarit

Me sindromën Down, Marku arrin “majat”

Sindroma Down është një kusht që disa foshnje lindin dhe e kanë gjatë gjithnjë jetës...

Simptomat klasike

Kujdes! Lia e dhenve mund të jetë shumë e rrezikshme

Shumica e fëmijëve që preken nga lia e dhenëve ndryshojnë krejtësisht. Por Lia mund të...

Testet gjenetike

Si të zbuloni sëmundjet e trashëguara apo edhe kancer!

Testi gjenetik zbulon ndryshime në ADN-në tuaj që mund të ndihmojë mjekët për përcaktimin e...

Evitojeni që në shtatzani!

Kolla e keqe tek bebet? Bëni këtë vaksinë sa jeni në kohë!

Vetëm ju mund të siguroni mbrojtjen e fëmijës suaj kundër kollës së keqe para se...

Rrëfimi i Ilirit dhe Klaudias

Joni operohet ditën dytë të lindjes

Joni është fëmija i parë i Ilirit dhe Klaudias. Edhe pse ekot e ndryshme gjatë...

Si trashëgohet në familje?

Hemofilia, tashmë prek edhe femrat!

Hemofilia është një çrregullim i trashëguar i gjakderdhjes që prek kryesisht meshkujt, por femrat gjithashtu...

Reklama