MENU
klinika
Shkaku dhe simptomat

Puçrrat/ Mësoni nga ju vijnë çrregullimet e lëkurës!

Zbulojeni!

Sëmundja gjenetike e lëkurës/ E trashëgoni nga anëtarët e familjes

Hailey-Hailey është një sëmundje gjenetike e trashëguar mes anëtarëve të familjes me një shans 50%...

Faktorët që ndikojnë

Vaksinat për të rriturit. Mësoni për cilën prej tyre keni nevojë!

Vaksina për të rriturit rekomandohet bazuar në moshën tuaj, vaksinimet paraprake, shëndetin, jetesën, profesionin dhe...

Komplikimet e mundshme

Problemet me dallimin e ngjyrave, shkaqet dhe simptomat

Verbëria e ngjyrave është pamundësia për të parë disa ngjyra në mënyrën e zakonshme. Shkaqet:...

Përhapja

Alergjitë e syve, shkaqet dhe simptomat

Alergjitë e syve janë mjaft të zakonshme. Ato ndodhin kur sytë reagojnë ndaj diçka që...

Pasojat në organizëm

Enët plastike përmbajnë elementë të rrezikshëm kimik

Bisfenol A (BPA) është një kimikat i prodhuar në sasi të mëdha për përdorim, kryesisht...

Rezultatet

Doni të testoni metabolizmin e trupit? Analiza që duhet të bëni!

Paneli bazë metabolik është një grup testesh gjaku që jep informacion në lidhje me metabolizmin...

Këshilla

Molla të dobëson, por nëse e tepron atëherë …

Të gjithë kemi dëgjuar të thuhet se molla të ndihmon të dobësohesh dhe kryesisht molla...

Kujdes!

Dhimbje të forta në gjoks? Ja se çfarë tregojnë…

Sa herë që keni dhimbje në gjoks, sidomos nëse është një dhimbje e fortë, ne...

Çfarë tregon ajo?

Analiza e anioneve në gjak, kur duhet bërë me patjetër?

Një analizë e anionit është një mënyrë për të kontrolluar nivelet e acidit në gjak....

Shenjat

Gati për të lindur? Si të kuptoni momentin!

Mund të jetë e vështirë të kuptoni kur jeni gati për të lindur. Kontraktimet (shtrëngimi...

Diagnostifikimi

Keni urinim të shpeshtë? Mësoni shkakun!

Diabetes insipid (DI) është një gjendje e rrallë që çon në urinim të shpeshtë dhe...

Reklama