MENU
klinika
Shenjat

Aftësitë e kufizuara nga goditjet në tru, parandalimi!

Si ta kuptoni?

Kur është i rrezikshëm presioni i lartë i gjakut dhe trajtimi i tij

Presioni i gjakut është forca që gjakut shtyn muret e arterieve. Çdo herë që zemra...

Këshilla

Ju dhemb fyti? Përdorni mënyra natyrale trajtimi!

Dhimbja e fytit është një simptomë e një infeksioni bakterial ose viral, siç është i...

Bruksizmi

Kërcisni dhëmbët gjatë natës? Ky mund të jetë shkaku!

A jeni zgjuar ndonjëherë në mëngjes me gojë apo nofulla të lënduara që ju dhembin?...

Këshilla

Ushqimet e duhura për flokët tuaj!

Flokët tuaj kanë nevojë për ushqime të shëndetshme! Në vend që të përdorni shampot dhe...

Shenjat dhe simptomat

Të dehidratuar? Mësoni cfarë duhet të bëni!

Ne të gjithë e humbasin çdo ditë ujin e trupit me anë të djersës, lotët,...

Kushtojini vëmendje!

Kequshqyerja e fëmijëve, problemet me shëndetin

Fëmijët kanë nevojë për një sasi të caktuar të kalorive që të rriten dhe të...

Zbulojini!

Trupi juaj prodhon proteina jonormale të rrezikshme

Amiloidoza është një sëmundje e rrallë që ndodh kur një substancë e quajtur amiloid prodhohet...

Mos i neglizhoni!

5 këshilla si të kontrolloni refluksin e stomakut

Refluksi i stomakut mund të prekë ¼ persona, të gjitha grupmoshat e dy gjinive. Sëmundja...

Me ose pa operacion

Fëmija me bajame? Mësoni si mund t’i hiqni!

Në vitet e kaluara, ishte shumë e zakonshme që fëmijët të hiqnin bajamet. Sot, mjekët...

Nga çfarë duhet të keni kujdes!

Gripi i shpendëve, shkaqet dhe simptomat!

Gripi i shpendëve është shkaktuar nga një lloj virusi i gripit që rrallë infekton njerëzit....

Apnea e gjumit

Fëmija juaj nuk fle i qetë? Ky mund të jetë shkaku!

Apnea e gjumit është kur një person ndalon frymëmarrjen gjatë gjumit. Zakonisht ndodh sepse diçka...

Reklama