MENU
klinika
Dy hapa të thjeshtë

Higjena e dhimbjes së kokës – Çfarë është ajo ?

Trajtimet

Reaksionet e ilaçeve, çfarë duhet të dini!

Barnat ndihmojnë në trajtimin ose parandalimin e sëmundjeve. Ato gjithashtu ndihmojnë për të lehtësuar simptomat...

Shega kuron disa sëmundje!

Pse duhet filluar mëngjesi me këtë frut?

Shega është një frut kurativ shumë i mirë. Pirja e lëngut të shegës parandalon kollën,...

Mësoni provat!

Fakt! Stresi është shkak për çrregullime nervore

Çrregullimi i konvertimit është një gjendje mendore në të cilën një person ka simptoma të...

Kujdes!

Kontraktim i muskujve? Shenjë e një crregullimi të lëvizjes!

Distonia është çrregullim i lëvizjes, në të cilin kontraktimet e vazhdueshme të muskujve shkaktojnë shtrembërime...

Zbulojeni!

A është i dëmshëm skaneri i kockave?

Një skaner i eshtrave është një test i imazhit bërthamor që ndihmon në diagnostikimin dhe...

Shkaqet dhe simptomat

Nekroza avaskulare, një nga shkaqet e artritit të rëndë!

Nekroza avaskulare është vdekja e indeve të eshtrave për shkak të mungesës së furnizimit me...

Bëni kujdes!

8 Simptomat e Aritmisë

Aritmia është çrregullimi i rrahjeve të zemrës. Kjo gjendje mund të ndikojë në aftësinë e...

Diuretikët

Pilulat e ujt dhe efektet anësore të tyre

Diuretikët, ndonjëherë të quajtur pilula uji, ndihmojnë në heqjen e kripës dhe ujit nga trupi....

Rehabilitimi

Çfarë i shkakton sulmet në zemër, simptomat?

Çdo vit gati 800,000 njerëz përjetojnë një sulm në zemër. Një sulm në zemër ndodh...

Shenjat

Aftësitë e kufizuara nga goditjet në tru, parandalimi!

Goditja e trurit është shkaku kryesor i vdekjes dhe i paaftësisë serioze dhe afatgjate të...

Si ta kuptoni?

Kur është i rrezikshëm presioni i lartë i gjakut dhe trajtimi i tij

Presioni i gjakut është forca që gjakut shtyn muret e arterieve. Çdo herë që zemra...

Reklama