MENU
klinika
Aneurizmi aortik

Kur arteriet janë në rrezik?

Aritmia

Kur duhet të kuptoni çrregullimet e rrahjeve të zemrës?

Aritmia është një problem me normën ose ritmin e rrahjeve të zemrës. Kjo do të...

Është kuruese

Shërben kundër diarresë, sidomos te fëmijët!

Thanat kanë shije të athët, por gjithsesi preferohen të freskëta, në trajtë kompostoje, prevedeje, marmalade...

Ndihmon në rënien e etheve

Ju pickon akrepi? Ja fruti që ju shpëton jetën!

Qitro bën pjesë në familjen e agrumeve dhe rritet pranë zonave të freskëta bregdetare.  Fruti...

Antikoagulantët

A janë të rrezikshëm holluesit e gjakut?

Holluesit e gjakut ose siç njihen ndryshe Antikoagulantët janë ilaçe që parandalojnë mpiksjen e gjakut....

Histoplazmoza

Sporet që infektojnë mushkëritë!

Histoplazmoza është një lloj infeksioni i mushkërive. Shkaktohet nga inhalimi i sporeve Fungale Histoplasma capsulatum....

Simptomat

Çfarë është Spondiliti Ankilozues?

Spondiliti ankilozues (AS) është sëmundje inflamatore kronike, që prek artikulacionet ndërmjet vertebrave të shpinës dhe...

Fakte

A janë të rrezikshëm pacientët me skizofreni?

Një nga mitet më të mëdha në lidhje me skizofreninë është se njerëzit me skizofreni...

Rreziqet e Preeklampsisë

Presioni i lartë i gjakut në shtatzani! Kujdes

Presioni i lartë i gjakut nuk është kurrë një problem për t’u injoruar, por kur...

Ul temperaturën

Kuron diabetin dhe mëlçinë!

Qershia është një frut i këndshëm që konsumohet dhe pëlqehet shumë nga njerëzit. Sheqeri që...

Merrni disa këshilla!

Vrapimi duhet bërë i lehtë apo i shpejtë?

Nëse po përpiqesh të përmirësosh rezistencën tënde, me siguri pyet veten se cila është mënyra...

Angina pektoris

Çfarë do të thotë të kesh këtë dhimbje në gjoks?

Kjo simptomë e sëmundjeve koronare të zemrës shpesh përshkruhet si presion, ngushtim dhe dhimbje në...

Reklama