MENU
klinika
Anemia e inflamacionit kronik

Cila është proteina që shkakton anemi?

E jashtëzakonshme

Vetëm aroma e kësaj bime kuron astmën dhe kollën!

Kjo bimë rritet pothuajse në të gjithë kontinentet, por në Europë ka ardhur nga vendlindja...

Si të largoni ‘hormonin e stresit’

Keni stres, por doni ta eleminoni menjëherë?

Ndonjëherë i quajtur “hormon stresi”, kortizoli luan një rol të rëndësishëm në shumë sëmundje. Kortisoli...

Përgatisni kurën e duhur

Kurues i diarresë dhe menstruacioneve

Është dru i lartë, me trung të madh e gjethe të forta. Gjethet i ka...

Trajtimi

Çfarë rrezikon foshnja nga verdhëza?

Verdhëza është e shërueshme, por mund të shkaktojë dëme në trurin e foshnjes nëse nuk...

Mësojeni njëherë e mirë!

Nuk e dini ç’është çrregullimi i ankthit social?!

Çrregullimi i ankthit social, dikur i njohur si fobi sociale është një çrregullim ankthi i...

Filloni ta përdorni!

Kuron reumatizmin, heq gëlbazën, zbut kollën

Ajo është një shkurre që rritet edhe si dru, deri në 6-8 metra. Dëllinja e...

Diskinezia tardive

Keni lëvizje të pavullnetshme të fytyrës apo buzëve?

Diskinezia tardive kryesisht shkakton lëvizje të rastësishme, të pavullnetshme të fytyrës, gjuhës, buzëve ose nofullës....

Septoplastika

Korrigjoni problemin e frymëmarrjes dhe gërhitjes!

Kjo kirurgji mund të korrigjojë problemet e frymëmarrjes, hundës dhe gërhitjes që shoqërohet me një...

Trajtimi i amenorresë

Shkaqet që ndalin ciklin menstrual

Amenorreja është mungesa e gjakderdhjes menstruale te një grua në moshën riprodhuese. Ka dy lloje...

Artritit enteropatik

Probleme me zorrët dhe artritin: Cila është lidhja?

Dhimbja e shpinës ose nyjet e fryra që ndodhin te personat me një sëmundje inflamatore...

Kufizime në dietën ushqimore

Mënyra për të parandaluar gurët në veshka!

Mjeku specialist mund të përcaktojë se cila metodë është e drejtë për ju, qoftë ndryshimet...

Reklama