MENU
klinika
Është shqetësuese!

Mos ngatërroni dhimbjet e lehta të mesit me ato të legenit!

Për t’u habitur!

Zgjohesh nga gjumi duke klithur? Kjo është për ty!

Të gjitha qeniet e gjalla, përfshirë edhe njerëzit, duhet që t’i përshtaten vazhdimisht mjedisit. Reagimi...

Zbulojeni!

“Ngela orë e minutë në tualet, çfarë nuk shkon?”

Ndoshta pi shumë ujë Në fakt, ne llogarisim vetëm ujin që pijmë, por jo atë...

Histori njerëzore!

“Dua të jetoj, s’dorëzohem!”

“Sikur të përmbyset bota, sikur nuk mbushesh dot me frymë si më përpara, sikur të...

Mjekësia natyrale

Çajrat natyralë/ Shërues të disa sëmundjeve!

Të marrësh disa filxhanë çaji në ditë është shumë e mirë për shëndetin tuaj sepse...

Ç’është ‘stroke’?

Ndryshime të menjëhershme të të parit? Duhet të alarmoheni

Në rast se pacienti pëson ndryshime të menjëhershme të të parit, ndryshime të koordinimit të...

Prof. Edvin Prifti

Kirurgjia e valvolave kardiake! Si bëhej më parë, si bëhet sot

Tentativa e parë për të hapur një valvolë kardiake të ngushtur te njeriu u bë...

Mjekësia natyrale

Vlerat mjekësore të livandos!

Ndoshta nuk keni dëgjuar kurrë mjekun tuaj, “Shpejt, merrni livando!”, por kjo bimë me lule...

Vertigo

Marrje të forta mendsh? Mos u ngatërro, shko te…

Vertigo është ndjesia sikur objektet dhe gjithçka rreth jush po rrotullohet. Kjo shpesh mund të...

Mos i bëni këto veprime!

I mbani këmbët njëra mbi tjetrën? Kërcënoheni nga…

Ky term i referohet gjendjes kur indet mbushen me një sasi të tepërt likidi. Edema...

Bëni kujdes!

Disa sëmundje të rrezikshme po rikthehen!

Një periudhë kohe u mendua se revolucioni në mjekësi, në industri dhe në jetën shoqërore...

Do na falënderoni me zemër!

Rrudhat/ Si t’i zhdukni me metoda natyrale

Në plakjen e lëkurës së fytyrës ndikojnë shumë faktorë. Dikur mendohej se mosha ishte faktori...

Reklama