MENU
klinika
Progres i vazhdueshëm

Kongresi Hematologjisë për herë të parë në Shqipëri

Tregohuni të kujdesshëm!

Bëni analizat e gjakut sepse leuçemia…

Kjo sëmundje quhet ndryshe edhe “kanceri i gjakut”, ose “gjaku i bardhë”. Është sëmundje që...

Dr. Shk. M Blerta Gjoni

Arsyet më të shpeshta të rënies së flokëve!

Flokët thuhet që janë gjysma e bukurisë, sa shumë shqetësohemi kur nuk na rrinë bukur...

Simptomat, Shkaqet, Trajtimi

Si të shmangni dhimbjet e mundimshme të shpinës!

Pothuajse të gjithë do të përjetojnë të paktën një herë në jetën e tyre një...

Msc. Ema Skeja

Vështirësitë prindër-fëmijë!

Një prej pyetjeve me të cilën përballem shpesh në punën me prindërit dhe fëmijët, të...

Jetë e shëndetshme!

Përfitimet shëndetësore të arrave, farave, kikirikëve…

Ato janë të mira për ju në të gjitha format, të njoma, të thata. Thjesht...

Arsyet dhe trajtimet

I thoni njëherë e mirë jo pagjumësisë!

Pagjumësia është një çrregullim i gjumit që i referohet çdo vështirësie të këtij procesi, duke...

Intervistë/ Dr. Benarda Beqaraj

A dëmtohen dhëmbët tuaj nga fasetat?

1. Çfarë janë fasetat e dhëmbëve? Fasetat janë punime protetike shumë estetike. Vitet e fundit...

Mjekësia alternative

Kurimi i anemisë me mjekime popullore!

Me këtë term kuptojmë pakësimin e numrit të rruazave të kuqe të gjakut qarkullues ose...

Disa këshilla!

Si të eleminoni sëmundjet e kyçeve dhe reumatizmën!

Sëmundja quhet në përgjithësi “reumatizma”. Me këtë term kuptohet një proces inflamator (mahisje) i indeve...

Këshilla praktike

Uthulla e mollës dhe përfitimet shëndetësore të saj!

Uthulla krijohet kur bakteret ushqehen me sheqerin dhe alkoolin, në lëngjet e frutave, verë, mjaltë...

Konfirmimi i ISHP

Porositen 50 mijë vaksina, ende nuk izolohet gripi

Moti i ngrohtë i tetorit, por dhe i ditëve të para të nëntorit ka rritur...

Reklama