MENU
klinika
Bëni kujdes!

8 Simptomat e Aritmisë

Diuretikët

Pilulat e ujt dhe efektet anësore të tyre

Diuretikët, ndonjëherë të quajtur pilula uji, ndihmojnë në heqjen e kripës dhe ujit nga trupi....

Rehabilitimi

Çfarë i shkakton sulmet në zemër, simptomat?

Çdo vit gati 800,000 njerëz përjetojnë një sulm në zemër. Një sulm në zemër ndodh...

Shenjat

Aftësitë e kufizuara nga goditjet në tru, parandalimi!

Goditja e trurit është shkaku kryesor i vdekjes dhe i paaftësisë serioze dhe afatgjate të...

Si ta kuptoni?

Kur është i rrezikshëm presioni i lartë i gjakut dhe trajtimi i tij

Presioni i gjakut është forca që gjakut shtyn muret e arterieve. Çdo herë që zemra...

Këshilla

Ju dhemb fyti? Përdorni mënyra natyrale trajtimi!

Dhimbja e fytit është një simptomë e një infeksioni bakterial ose viral, siç është i...

Bruksizmi

Kërcisni dhëmbët gjatë natës? Ky mund të jetë shkaku!

A jeni zgjuar ndonjëherë në mëngjes me gojë apo nofulla të lënduara që ju dhembin?...

Këshilla

Ushqimet e duhura për flokët tuaj!

Flokët tuaj kanë nevojë për ushqime të shëndetshme! Në vend që të përdorni shampot dhe...

Shenjat dhe simptomat

Të dehidratuar? Mësoni cfarë duhet të bëni!

Ne të gjithë e humbasin çdo ditë ujin e trupit me anë të djersës, lotët,...

Kushtojini vëmendje!

Kequshqyerja e fëmijëve, problemet me shëndetin

Fëmijët kanë nevojë për një sasi të caktuar të kalorive që të rriten dhe të...

Zbulojini!

Trupi juaj prodhon proteina jonormale të rrezikshme

Amiloidoza është një sëmundje e rrallë që ndodh kur një substancë e quajtur amiloid prodhohet...

Mos i neglizhoni!

5 këshilla si të kontrolloni refluksin e stomakut

Refluksi i stomakut mund të prekë ¼ persona, të gjitha grupmoshat e dy gjinive. Sëmundja...

Reklama