MENU
klinika
Kufizime në dietën ushqimore

Mënyra për të parandaluar gurët në veshka!

Procedura

Efektet anësore të hemodializës!

Ky trajtim kërkohet zakonisht kur më pak se 15 për qind e veshkave nuk funksionon....

Tregoni kujdes

Cilat janë arsyet e dhimbjes së gjinjve?

Dhimbja e gjinjve zakonisht është simptomë e luhatjeve hormonale, edhe pse stërvitja e trupit dhe...

Trajtime

Si të hiqni zbokthin dhe dermatitin seborrheic?

Zbokthi dhe dermatiti seborrheic janë probleme të lidhura me trajtime të ngjashme. Kur personi ka...

Somnambul

Faktorët që shkaktojnë ecjen në gjumë!

Disa njerëz që ecin në gjumë dhe kryejnë sjellje komplekse gjatë gjumit, të tilla si...

Mëso si përgatitet kura!

Nëse ju dhembin veshkat, dardha ju shëron!

Frutat e dardhës mund të përdoren në gjendje të freskët, të ruajtura në frigorifer, të...

Teknikë jo-invazive

Si mund të diagnostikojmë me lehtë një sëmundje?

Ultratingujt janë më të njohur për sigurimin e imazheve të fetuseve në zhvillim, por ato...

Esenciale për organizmin

Këto produkte e bëjnë trupin tuaj aktiv!

Ekzistojnë 13 vitamina esenciale që trupit i nevojiten për të funksionuar siç duhet. Vitaminat janë...

Shëron shumë infeksione

Jeni alergjik nga penicilina? Kujdes dhe nga ky ilaç!

Ky grup i antibiotikëve përdoret për të trajtuar një gamë të gjerë të infeksioneve bakteriale....

Virus i rrezikshëm

Qëndroni larg personave me këtë sëmundje!

Sëmundja vdekjeprurëse e cila është edhe shumë ngjitëse, njihet zakonisht si Ebola dhe shkaktohet nga...

Çlodh zemrën dhe muskujt

Ke probleme me zemrën? Konsumo banane!

Banania është një frut ekzotik që rritet sidomos në vendet e ngrohta me klimë tropikale....

Shkaqet dhe parandalimi

Shtatzënia ektopike dhe rreziku i fëmijës

Një shtatzëni ektopike mund të jetë një shqetësim serioz mjekësor që kërkon trajtim të menjëhershëm....

Reklama