MENU
klinika
Esenciale për organizmin

Këto produkte e bëjnë trupin tuaj aktiv!

Shëron shumë infeksione

Jeni alergjik nga penicilina? Kujdes dhe nga ky ilaç!

Ky grup i antibiotikëve përdoret për të trajtuar një gamë të gjerë të infeksioneve bakteriale....

Virus i rrezikshëm

Qëndroni larg personave me këtë sëmundje!

Sëmundja vdekjeprurëse e cila është edhe shumë ngjitëse, njihet zakonisht si Ebola dhe shkaktohet nga...

Çlodh zemrën dhe muskujt

Ke probleme me zemrën? Konsumo banane!

Banania është një frut ekzotik që rritet sidomos në vendet e ngrohta me klimë tropikale....

Shkaqet dhe parandalimi

Shtatzënia ektopike dhe rreziku i fëmijës

Një shtatzëni ektopike mund të jetë një shqetësim serioz mjekësor që kërkon trajtim të menjëhershëm....

Chalazia

Keni një gungë në sy dhe përplasni shpesh qepallat?

Nëse zgjoheni një mëngjes dhe vini re një ënjtje të vogël apo gungë në qepallën...

Endorfina

Cilat janë proteinat që nxisin ndjenja pozitive?

Endorfinat janë kimikate të prodhuara nga trupi që ndihmojnë në zvogëlimin e dhimbjes dhe shkaktojnë...

Norovirusi

Parandaloni këtë virus!

Noroviruset janë shkaku më i zakonshëm i gastroenteritit akut, që shkakton diarre, dhimbje stomaku, nauze...

Kuron disa sëmundje!

Lulja e Blirit, armë e fortë kundër reumatizmit!

Bliri është një dru dekorativ shumë vjeçar që lulëzon në periudhën maj-qershor. Në pemët e...

Diagnoza dhe trajtimi

Keni dëgjuar për sëmundjen e labirintit?

Labirintiti është një çrregullim që mund të shkaktohet nga një infeksion që ndez veshin e...

Keloide

Pas një plage formohet diçka tjetër në lëkurë!

Keloid është proliferim beninj i indit lidhor të lëkurës. Zakonisht zhvillohet te moshat e reja...

Botulizmi

Kujdes nga këto baktere, shkaktojnë paralizë!

Botulizmi është një sëmundje e rrallë, paralitike (paralizë) e shkaktuar nga toksinat, nga disa baktere...

Reklama