MENU
klinika
Paralajmërimet!

10 shenjat e fshehta kur veshka juaj nuk funksionon siç duhet!

Shëndeti dentar

Një program se si të parandaloni dëmtimin e dhëmbëve tek fëmijët

Kavitetet e dhëmbëve janë një nga sëmundjet kronike më të zakonshme tek fëmijët dhe adoleshentët;...

Rrëfimi i bashkëshortit të saj

E pashërueshme/ 5 orë pas lindjes, Daniela ra në koma

Ledio ishte njeriu më i lumtur në botë: bashkëshortja e tij Daniela ishte gati të...

Mësojini!

10 gjëra që duhet të bëni për të mos marrë një infeksion

Njerëzit që marrin kujdes mjekësor ndonjëherë zhvillojnë infeksione aq serioze sa mund të çojnë në...

Mësoni si ndikon në shikimin tuaj!

Gjysma e njerëzve me glaukomë nuk e dinë se e kanë atë!

Glaukoma është një grup sëmundjesh që dëmtojnë nervin optik të syrit dhe mund të rezultojnë...

Këshilla

Kujdes nga këto ushqime! Dëmtojnë zemrën…

Paralajmërimet e përhershme të shkencëtarëve për rrezikun e marrjes së trans-yndyrave nëpërmjet ushqimit nuk janë...

Duhet t'i dini!

Vetëm 5 mënyra për ruajtjen e shëndetit të mirë të grave!

Mësoni rreth pesë gjëra që mund të bëni, që ju cojnë në një rrugë e...

Historia e 24-vjeçarit

A e njihni Arditin? E mori ‘më qafë’ virusi!

(foto ilustruese) Arditi një  djalë  24-vjeç filloi të kishte probleme me vizionin e tij. Një...

Sindroma

Ç’ka nuk dinit për ‘Tourette’ , si e prek trurin dhe nervat?

Ka shumë keqbesime rreth sindromës Tourette që e bëjnë jetën më të vështirë për njerëzit...

Kush ka nevojë për rehabilitim?

Si ndihon Rehabilitimi Kardiak në shërimin e zemrës suaj?

Nëse keni një atak në zemër ose një problem tjetër në zemër, rehabilitimi kardiak është...

Pse duhet ti hani?

Vetitë fantastike të kumbullave jeshile!

Kumbullat jeshile janë një frut me origjinë turke, që njihet si Janerik (kumbulla e shpirtit),...

Lidhja e tyre

Shëndeti i zemrës dhe depresioni: Çfarë duhet të dinë burrat?

Depresioni dhe sëmundjet e zemrës prekin shumë  burra dhe shumë përvojë në të njëjtën kohë....

Reklama