MENU
klinika
Ndikimi dhe rreziku

Lidhja midis sëmundjes së veshkave dhe zemrës!

Kërkon kujdes të menjëhershëm

AFM, gjendja e rrallë serioze që shfaqet papritmas tek fëmijët

Qendra e Diagnostikimit dhe Kontrollit të Sëmundjeve CDC, vazhdon të marrë raporte të fëmijëve me...

Këshilla

Jeni vazhdimisht të lodhur? Urgjent shkoni te mjeku nëse…

Të gjithë, në një periudhë të caktuar të jetës sonë e kemi provuar lodhjen rraskapitëse....

Benefitet!

Pse duhet të konsumoni kikirikë?

Ju ftojmë të njiheni me disa nga arsyet se përse duhet të konsumoni kikirikë dhe gjalpë...

Si t'i parandaloni!

Infeksionet dhe defektet e lindjes

Disa infeksione para dhe gjatë shtatzënisë mund të dëmtojnë ju dhe fëmijën në zhvillim. Ato...

Baktere që rriten ngadalë

Infeksioni që ju humbet aftësinë për të kuptuar dhimbjen!

Sëmundja e Hansenit (e njohur edhe si lebra) është një infeksion i shkaktuar nga bakteret...

Ja cfarë duhet të bëni!

Disa ushtrime si mund të lehtësoni dhimbjen e artritit!

Mjekët mund të flasin me pacientët e artritit rreth aktivitetit fizik dhe ushtrimit si një...

4 mënyra si të merrni kontrollin

Sëmundjet e zemrës mund të ndodhin në çdo moshë!

Sëmundjet e zemrës nuk ndodhin vetëm tek të rriturit. Kjo është një gjendje që mund...

Udhëzimet

Substancat e dëmshme dhe rreziku tek adoleshentët

Prindërit luajnë një rol kritik në jetën e fëmijëve. Ndërsa fëmijët rriten, prindërit shqetësohen për...

Mësoni shenjat!

Një traumë mund të vërë në rrezik shëndetin mendor të fëmijës!

Pas një trauma, fëmijët mund të përjetojnë ankth, frikë, trishtim, problem gjumi, ëndrra shqetësuese, nervozizëm,...

E frikshme!

Proshuta dhe salsiçet janë kancerogjene

Një raport ka zbuluar se proshuta dhe produkte të tjera që vijnë nga mishi i...

Këshilla e Marias

Talasemike, çdo ditë pompon ilaç në trup

Talasemia është një grup i çrregullimeve të gjakut që kalojnë nga prindërit tek fëmijët përmes...

Reklama